دوره تربیت مجازی مدرس بنیاد سعدی ویژه معلمان مدرسه زبان فارسی در استرالیا

۱۰ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۰ کد : ۲۲۰۸ اخبار تصویری زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۹۳۹
بنیاد سعدی به منظور تربیت مدرس زبان فارسی به صورت مجازی، اولین دوره برخط را ویژه معلمان مدرسه زبان فارسی در استرالیا برگزار کرد.
دوره تربیت مجازی مدرس بنیاد سعدی ویژه معلمان مدرسه زبان فارسی در استرالیا

بنیاد سعدی به منظور تربیت مدرس زبان فارسی به صورت مجازی، اولین دوره برخط را ویژه معلمان مدرسه زبان فارسی در استرالیا برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیادسعدی، در پی اجرای تفاهم نامه با مدرسه زبان فارسی در استرالیا و با استفاده از « سامانه آموزش مجازی بنیاد سعدی» ، اولین دوره برخط تربیت مدرس برای 10 نفر از معلمان این مدرسه به مدت 30 ساعت و در فاصله زمانی 13 روز و به وقت استرالیا برگزار شد.

سامانه آموزش مجازی بنیاد سعدی که در اواخر بهمن ماه به صورت کامل رونمایی خواهد شد و از این طریق فارسی آموزان عضو سامانه شده و در کلاس های تعیین شده به صورت برخط شرکت خواهند کرد.

دردوره ویژه معلمان استرالیا روش تدریس کتاب گام اول، روش تدریس کتاب مینا، روش تدریس مهارتها و مؤلفه‎های زبان، آزمون‌سازی (آزمون تعیین سطح) و شیوه نمره‌دهی در آزمون‌ گفتار و نوشتار توسط مدرسان بنیاد سعدی تدریس شد.

طباطبایی، رییس شورای عالی اتحادیه ایرانیان و هیأت امنای مدرسه زبان فارسی در استرالیا، ضمن اشاره به درخواست برگزاری دوره تربیت مدرس با موضوعات روش تدریس مجموعه کتابهای بنیاد سعدی و روش برگزاری آزمون تعیین سطح برای مدرسان این مدرسه اظهار داشت: مدرسه ما، مانند تمام مدرسه‎های زبانهای دیگر دنیا در استرالیا مورد حمایت و پشتیبانی دولت استرالیا است و مدرسان زبان فارسی در این مدرسه در رشته‎هایی غیر از رشته آموزش زبان فارسی مانند دندانپزشکی و تاریخ تحصیل کرده‎اند و یک تا هفت سال سابقه تدریس زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دارند.

وی خاطر نشان کرد: دوره‌های آموزشی گذرانده شده توسط معلمان در موضوعات مختلف از جمله مدیریت کلاس و تقریبا همه در ارتباط با آموزش زبان‌های غیر انگلیسی در محیط انگلیسی زبان بوده است.

وی درباره زبان آموزان مدرسه متبوعش نیز گفت: ما حدود 40 زبان‎آموز داریم که از دو گروه سنی بزرگسال و خردسال تشکیل شده‌اند، 30 درصد بزرگسالان را ایرانیان نسل دوم و سوم و 70درصدشان غیرایرانی هستند و خردسالان نیز 70 درصد فرزندان ایرانیانی که پدر و مادر ایرانی دارند و در منزل فارسی صحبت می کنند و 30 درصد خردسالانی که نیمه ایرانی محسوب می شوند و در منزل انگلیسی صحبت می کنند.

  طباطبایی اظهار داشت: زبان‌آموزان کلاس بزرگسال برحسب سطح دانش از زبان فارسی (نوآموز، مقدماتی، میانی) در سه گروه مجزا، تحت آموزش سه معلم هستند و تفکیک کلاس ها بر اساس ایرانی و غیرایرانی نیست.

رییس هیات امنای مدرسه زبان فارسی در استرالیا اظهار داشت که در حال حاضر تمام کتاب‎های بنیاد سعدی در سایت این مدرسه www.plswa.org.au  به عنوان منابع آموزشی معرفی شده است و مقرر است از ترم جدید، شروع ترم 9 فوریه، با استاندارد بنیاد سعدی آزمون تعیین سطح و آموزش اجرا شود.

پایان خبر

 

کلید واژه ها: آموزش مجازی زبان فارسیاستودیو بنیاد سعدیاسترالیا


نظر شما :

Ahmad najem ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۰
خیلی خوبه اتفاقا من در استرلیا هستم تا شش روز دیگر