رونمایی از کتاب‌های آموزش زبان فارسی به بوسنیائی زبان‌ها در دانشگاه سارایوو

۲۴ مهر ۱۴۰۱ | ۰۸:۴۷ کد : ۴۱۰۷ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۱۵۸
دو کتاب درسی «مبانی زبان فارسی؛ دستور زبان و واژگان» و «آموزش مقدماتی زبان فارسی برای بوسنیائی زبان‌ها» در دانشگاه سارایوو رونمایی شد.
رونمایی از کتاب‌های آموزش زبان فارسی به بوسنیائی زبان‌ها در دانشگاه سارایوو

دو کتاب درسی «مبانی زبان فارسی؛ دستور زبان و واژگان» و «آموزش مقدماتی زبان فارسی برای بوسنیائی زبان‌ها» در دانشگاه سارایوو رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، همزمان با سالروز بزرگداشت حافظ، مراسم رونمایی از دو کتاب درسی برای یادگیری زبان فارسی در دانشگاه سارایوو با عناوین «مبانی زبان فارسی؛ دستور زبان و واژگان» اثر منیر درکیچ و «آموزش مقدماتی زبان فارسی برای بوسنیائی زبان‌ها» اثر مشترک منیر درکیچ و حسین هاجری برگزار شد.

در این مراسم، رئیس دانشکده شرق شناسی دانشگاه سارایوو، معاون همکاری‌های بین‌المللی این دانشکده، اساتید شرق شناسی و دانشجویان دانشگاه سارایوو، انصاری، رایزن فرهنگی ایران در بوسنی و هرزگوین و نماینده بنیاد سعدی و هاشمی، کارشناس توسعه روابط فرهنگی بوسنی و هرزگوین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز حضور داشتند.

نامیر کاراخلیلویچ و جنیتا خاوریچ این کتاب‌ها را معرفی و منیر درکیچ و حسین هاجری (به صورت برخط) نکاتی را درباره آنها مطرح کردند.

پیش از رونمایی کتاب‌ها، نشستی با حضور رایزن فرهنگی ایران در بوسنی و هرزگوین، کارشناس توسعه روابط فرهنگی بوسنی و هرزگوین، کنان شلیوو، رئیس دانشکده فلسفه دانشگاه سارایوو، منیر درکیچ، استاد کرسی زبان و ادبیات فارسی، احمد زیلجیچ، رئیس دپارتمان شرق شناسی دانشگاه سارایوو برگزار شد.

انصاری در سخنانی، زبان و ادبیات فارسی و گسترش آن را اولویت اصلی رایزنی فرهنگی ایران در بوسنی و هرزگوین دانست و آمادگی این نمایندگی را برای حمایت از برنامه‌های دانشگاه سارایوو اعلام کرد.

در ادامه این نشست در مورد راه‌های توسعه همکاری‌ها و پروژه‌های جدید با همکاری طرفین بحث و تبادل نظر شد.

همچنین، با همکاری مشترک رایزنی فرهنگی کشورمان و دانشگاه سارایوو مقدمات برگزاری کلاس‌های ایرانشناسی و مکالمه زبان فارسی در قالب دروس کرسی زبان و ادبیات فارسی دانشگاه سارایوو توسط استاد ایرانی بومی فراهم شده است.

گفتنی است؛ رایزنی فرهنگی ایران در بوسنی و هرزگوین با همکاری دانشگاه سارایوو و سازمان سمت، دو کتاب «مبانی زبان فارسی؛ دستور زبان و واژگان» و «آموزش مقدماتی زبان فارسی برای بوسنیائی زبان‌ها» را در سال گذشته منتشر کرده است.

پایان خبر / ‏

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی آموزش زبان فارسی در جهان سارایوو بوسنی و هرزگوین کتاب های آموزش زبان فارسی زبان زبان فارسی زبان ادبیات فارسی فارسی ادبیات فارسی دانشگاه دانشگاه سارایوو


نظر شما :