رایزن فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در روسیه در گفت‌وگو با شبکه «زوزدا»:

دوره‌های مستمر در سطوح مقدماتی، میانی و پیشرفته برای فارسی‌آموزان برگزار می شود

۱۲ دی ۱۴۰۰ | ۱۲:۴۱ کد : ۳۸۷۲ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۱۸۲
رایزن فرهنگی ایران در روسیه در گفت‌وگو با برنامه «کد دسترسی» که از شبکه تلویزیونی «زوزدا» روسیه پخش...
دوره‌های مستمر در سطوح مقدماتی، میانی و پیشرفته برای فارسی‌آموزان برگزار می شود

رایزن فرهنگی ایران در روسیه در گفت‌وگو با برنامه «کد دسترسی» که از شبکه تلویزیونی «زوزدا» روسیه پخش می‌شود، به برگزاری کلاس‌های آموزش زبان فارسی با حمایت بنیاد سعدی اشاره کرد و گفت: این مرکز دوره‌های مستمر زبان فارسی را در سطوح مقدماتی، میانی و پیشرفته برای فارسی‌آموزان برگزار می‌کند و همچنین به علاقه‌مندان کمک می‌کند تا در دوره‌های کوتاه مدت دانش‌افزایی و افزایش مهارت که در ایران برگزار می‌شود، شرکت کنند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، مسعود احمدوند، رایزن فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در روسیه در آغاز سخنان خود به روابط فرهنگی ایران و روسیه و موافقتنامه فرهنگی امضاء شده در تاریخ ۲۲ آگوست سال ۱۹۶۶ میلادی بین دولت وقت شوروی و ایران اشاره کرد و گفت: پس از امضای این موافقتنامه که هنوز هم معتبر است، اسناد دیگری نیز میان دو کشور به امضا رسیده است که مبنای فعالیت فرهنگی ایران و روسیه است.

وی ادامه داد: بر اساس همین اسناد، رایزنی فرهنگی ایران در روسیه در ۶ دسامبر ۱۹۹۹ به طور رسمی فعالیت خود را در مسکو آغاز کرد.

نماینده بنیاد سعدی در روسیه افزود: تلاش برای شناخت واقعی مردم روسیه از ایران امروز از اهداف فعالیت‌های فرهنگی ایران در روسیه است و برای دستیابی به این هدف، علاوه بر برپایی هفته‌های فرهنگی، با برگزاری هفته فیلم و موسیقی زمینه ارتباط فعالان و نهادهای فرهنگی دو کشور را نیز تسهیل می‌کنیم.

رایزن فرهنگی کشورمان در روسیه، برگزاری کلاس‌های آموزش زبان فارسی با حمایت بنیاد سعدی را یکی دیگر از فعالیت‌های این نمایندگی فرهنگی برشمرد و گفت: رایزنی فرهنگی ایران در فدراسیون روسیه، نماینده بنیاد سعدی است که وظیفه آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان را برعهده دارد.

وی ادامه داد: مرکز آموزش زبان این رایزنی، دوره‌های مستمری را در سطوح مقدماتی، میانی و پیشرفته برای فارسی‌آموزان برگزار می‌کند و همچنین به علاقه‌مندان کمک می‌کند تا در دوره‌های کوتاه مدت دانش‌افزایی و افزایش مهارت که در ایران برگزار می‌شود، شرکت کنند.

بنابر این گزارش، شبکه تلویزیونی «زوزدا» (ستاره) یکی از شبکه‌های دولتی و سراسری در فدراسیون روسیه است که از سال ۲۰۰۵ فعالیت خود را آغاز کرده است.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی روسیه


نظر شما :