بنیاد سعدی به مناسبت انتشار فرهنگ آریان؛ فارسی هندی انگلیسی اردو (جلد هفتم ک- گ) برگزار می کند؛

گفتگوی زنده با مدیر و ویراستار فرهنگ آریان و نیز رئیس مرکز تحقیقات زبان و ادبیات فارسی دهلی نو

۱۷ آبان ۱۴۰۰ | ۱۱:۵۲ کد : ۳۷۶۹ زبان فارسی در جهان اخبار بنیاد سعدی
تعداد بازدید:۶۷
«فرهنگ چهار زبانه آریان» یکی از دستاوردهای پژوهشی مرکز تحقیقات فارسی دهلی نو است که پیش از این مجلدات...
گفتگوی زنده با مدیر و ویراستار فرهنگ آریان و نیز رئیس مرکز تحقیقات زبان و ادبیات فارسی دهلی نو


«فرهنگ چهار زبانه آریان» یکی از دستاوردهای پژوهشی مرکز تحقیقات فارسی دهلی نو است که پیش از این مجلدات متعدد آن منتشر شده، به مناسبت تکمیل جلد جدید برای سر واژه های ک - گ، گفتگوی زنده ای با مدیر این پروژه، رییس مرکز تحقیقات فارسی در دهلی نو و عضو هیات علمی گروه دانشنامه شبه قاره در فرهنگستان زبان فارسی به میزبانی کارشناس شبه قاره در بنیاد سعدی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، کتاب «فرهنگ چهار زبانه آریان»، نه یک فرهنگ ساده معمولی که کاری پیچیده و در حقیقت تدوین هم‌زمان چند فرهنگ است که در یک جا تجمیع شده و می‌تواند بر اساس مدخل‌های هر زبان دستمایه تدوین فرهنگ‌های دیگری هم باشد.

کتاب حاضر جلد هفتم (ک - گ) فرهنگ آریان است. نخستین مجلد فرهنگ آریان در سال ۱۳۸۶ منتشر شد و تاکنون ۶مجلد این فرهنگ ارزشمند در سال ۱۳۹۶ منتشر و در اختیار علاقمندان قرار گرفت.
بنا بر اعلام این خبر، به مناسبت تکمیل جلد جدید این فرهنگ برای مدخل‌های حروف «ک-گ» با حمایت بنیاد سعدی، گفتگوی زنده‌ای با مدیر این پروژه پژوهشی، پروفسور چندر شیکهر استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه دهلی و رایزن فرهنگی هند در ازبکستان و با حضور دکتر احسان الله شکراللهی، رییس مرکز تحقیقات فارسی دهلی نو و نماینده بنیاد سعدی در هند، دکتر ثریا پناهی عضو هیئت علمی گروه دانشنامه شبه قاره در فرهنگستان زبان و ادب فارسی، به میزبانی دکتر زینب کوشکی کارشناس شبه قاره در بنیاد سعدی صورت خواهد گرفت..
علاقه‌مندان می‌توانند این نشست را در روز یکشنبه ۲۳ آبان ماه برابر ۱۴ نوامبر ساعت ۹ به وقت ایران ۱۱ به وقت هند در صفحه اینستاگرام بنیاد سعدی به نشانی saadifoundation مشاهده کنند.

پایان خبر
 

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی هند


نظر شما :