پایان دوره چهارم آموزش مجازی زبان فارسی در ژاپن

۱۸ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۶:۴۸ کد : ۳۶۴۸ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۱۷۳
از سوی رایزنی فرهنگی و نماینده بنیاد سعدی در ژاپن، چهارمین دوره آموزش زبان و ادبیات فارسی در فضای مجازی (هفدهمین دوره در سلسله برگزاری برنامه‌ها) به پایان رسید.
پایان دوره چهارم آموزش مجازی زبان فارسی در ژاپن

از سوی رایزنی فرهنگی و نماینده بنیاد سعدی در ژاپن، چهارمین دوره آموزش زبان و ادبیات فارسی در فضای مجازی (هفدهمین دوره در سلسله برگزاری برنامه‌ها) به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، در این دوره آموزشی ۱۲۲ فارسی آموز ژاپنی و علاقه مند شرکت داشته‌اند.

پس از شیوع کرونا، رایزنی فرهنگی که دوره‌های خود را به صورت حضوری برگزار می‌کرد، فعالیت‌های خود را به صورت مستمر و تاکنون در فضای مجازی ادامه داده و خوشبختانه علاوه بر توکیو، مخاطبانی از هیروشیما، ناگویا، هوکایدو، اوساکا، کیوتو، شیزوئوکا و همچنین استان‌های همجوار توکیو مانند توچیگی، چیبا، سایتاما، گونما، ایباراکی، کاناگاوا و … در آن شرکت کردند و برنامه ریزی‌ها برای ادامه این روند ادامه دارد.

دیوسالار، رایزن فرهنگی ایران در ژاپن در این زمینه گفت: در دوره چهارم مجازی که در واقع هفدهمین دوره در سلسله برگزاری برنامه‌های آموزشی زبان و ادبیات فارسی محسوب می‌شود، ۱۷ کلاس به صورت هفتگی، برخط و سطح بندی شده به همراه منابع آموزشی از سوی رایزنی فرهنگی و نمایندگی بنیاد سعدی، علاوه بر دیگر دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی برگزار شد که با استقبال علاقه‌مندان ژاپنی مواجه شد و با افزایش شرکت کنندگان از شمالی‌ترین تا جنوبی‌ترین نقطه ژاپن حضور یافتند و به زودی ثبت‌نام دوره جدید نیز آغاز خواهد شد.

وی افزود: با توجه به رشد حضور شرکت کنندگان در فضای مجازی، تعداد کلاس‌ها نیز توسعه پیدا کرد؛ ضمن آنکه به منظور ارائه خدمات بهتر به فرزندان عزیز هموطنان ایرانی و یا ایرانی– ژاپنی، دوره‌های ویژه کودکان و نوجوانان نیز طراحی و از همین دوره به اجرا درآمد که نتایج مثبتی را به دنبال داشته و این دوره‌ها نیز به صورت مستقل ادامه خواهد یافت.

دیوسالار اضافه کرد: در برخی از دانشگاه‌های ژاپن به صورت جدی و در قالب برخی کرسی‌های آموزشی مانند دانشگاه‌های مطالعات خارجی توکیو، اوساکا، دوشیشا و … علاوه بر رایزنی فرهنگی زبان و ادبیات فارسی تدریس می‌شود و امیدواریم با برنامه ریزی‌ها و اهتمام صورت گرفته، شاهد پاسخ‌گویی بهتر و مطلوب‌تر به علاقه‌مندی فرهنگ دوستان ژاپنی باشیم.

پایان خبر / ‏

‌‌‌‌‌‌

‌‌‌‌‌

 

 

کلید واژه ها: دوره آموزش زبان فارسی پایان ژاپن ایران بنیاد سعدی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان مجازی


نظر شما :