فارسی گویانی از سراسرجهان به مناسبت سال نو میلادی مهمان پخش زنده اینستاگرام بنیاد سعدی شدند؛

آرزوی دانشجوی چینی برای آشنایی مردم جهان با زبان شیرین فارسی

۲۳ دی ۱۳۹۹ | ۱۰:۵۶ کد : ۳۳۲۷ زبان فارسی در جهان اخبار بنیاد سعدی
تعداد بازدید:۲۰۴
دانشجوی چینی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تربیت مدرس گفت: امیدوارم در سال ۲۰۲۱ به آرزوی معلمی زبان فارسی برسم و آروز دارم مردم جهان در آینده‌ای نزدیک...
آرزوی دانشجوی چینی برای آشنایی مردم جهان با زبان شیرین فارسی

دانشجوی چینی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تربیت مدرس گفت: امیدوارم در سال ۲۰۲۱ به آرزوی معلمی زبان فارسی برسم و آرزودارم مردم جهان در آینده‌ای نزدیک با زبان فارسی آشنا و به آن علاقه‌مند شوند، چون فارسی بسیار شیرین است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، سمیرا یافتیان، مدیر روابط عمومی بنیاد سعدی به مناسبت آغاز سال نو میلادی، ۱۳ دی ماه (دوم ژانویه ۲۰۲۱) میزبان فارسی گویانی از سراسر جهان در صفحه اینستاگرام بنیاد سعدی بود. لیو گو کینگ از چین و دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تربیت مدرس یکی از این مهمانانی است که درباره سال نوی میلادی و آرزوی خود گفت.
لیو گو کینگ درباره چگونگی برگزاری جشن سال نوی میلادی گفت: امسال به خاطر کرونا به چین برگشتم و کنار خانواده بودم، اما سال قبل ایران بودم و عید سال نوی میلادی امتحان پایان ترم داشتم و مجبور بودم اول امتحان بدهم و بعد پیش دوستانم بروم. روزی که پیش دوستانم رفتیم باهم غذاهای سنتی و محلی درست کردیم و خوردیم و پس از آن جشن گرفتیم و شادی کردیم.
وی با توجه به گذراندن دوره‌های تدریس زبان فارسی در ایران، توضیح داد: امیدوارم در سال ۲۰۲۱ به آرزوی معلمی زبان فارسی برسم و آرزو می‌کنم که مردم در جهان در آینده‌ای نزدیک با زبان فارسی آشنا و به آن علاقه‌مند شوند، چون به نظرم فارسی بسیار شیرین است و ایران فرهنگ و ادبیات غنی دارد و مردم باید از نزدیک از ایران بازدید کنند و بعد متوجه می‌شوند که ایران کشور بی‌نظیر و فوق العاده‌ای است.
این دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی با ابراز امیدواری نسبت به از بین رفتن بیماری کرونا گفت: امیدوارم زودتر به شما واکسن برسد.
گفتنی است؛ در این برنامه علاوه بر لیو گو کینگ از چین، لیلیا میسیوروا از روسیه و دانشجوی کارشناسی ارشد آزفا دانشگاه علامه طباطبایی، سی ائون لی از کره جنوبی و دانشجوی ارشد آزفا دانشگاه علامه طباطبایی، نورگل شایدولایوا از قرقیزستان و دکتری زبان و ادبیات فارسی، مترجم قرقیزی، روسی و فارسی، بوبکر سامبو از سنگال و دکتری زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه تربیت مدرس، آرمینا سارگیسان ارمنستان استاد زبان فارسی دانشگاه دولتی زبان‌های خارجی ایروان، محمدرضا فلاح از هندوستان و مدرس زبان فارسی و مدیر مرکز آموزش فارسی پرشین پرو، خاویر ارناندز از اسپانیا دانشجوی دکترای زبان و ادبیات فارسی دانشگاه علامه طباطبایی، صوفیا گاگوشیدزه از گرجستان و استاد زبان فارسی در دانشگاه دولتی ایلیا در تفلیس، النا اسکارینچی از ایتالیا مترجم فارسی به ایتالیایی و بنیان گذار پروژه نگاه برای معرفی فرهنگ ایران، مونیکا مرئو از دانشجوی دکترای تاریخ و پائولو زامپلا از ایتالیا و دکترای حقوق، صحبت کردند.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی سال نو میلادی


نظر شما :