بخش زبان و ادبیات فارسی دانشگاه دهلی برگزار کرد؛

وبینار بین‌المللی دو روزه داستان کوتاه و رمان نویسی

۲۹ مهر ۱۳۹۹ | ۱۴:۱۰ کد : ۳۱۷۹ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۲۵۵
بخش زبان و ادبیات فارسی دانشگاه دهلی وبینار بین‌المللی دو روزه«همایش بین‌المللی داستان کوتاه و رمان‌نویسی در ایران سال‌های ۱۹۴۰ تا ۱۹۷۹» را به زبان‌های فارسی و انگلیسی برگزار کرد.
وبینار بین‌المللی دو روزه داستان کوتاه و رمان نویسی

بخش زبان و ادبیات فارسی دانشگاه دهلی وبینار بین‌المللی دو روزه «همایش بین‌المللی داستان کوتاه و رمان‌نویسی در ایران سال‌های ۱۹۴۰ تا ۱۹۷۹» را به زبان‌های فارسی و انگلیسی برگزار کرد.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بخش زبان و ادبیات فارسی دانشگاه دهلی وبینار دو روزه «همایش بین‌المللی داستان کوتاه و رمان‌نویسی در ایران سال‌های ۱۹۴۰ تا ۱۹۷۹» را به زبان‌های فارسی و انگلیسی برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، دانشگاه دهلی وبینار بین‌المللی دو روزه‌ای در بخش زبان و ادبیات فارسی به زبان‌های فارسی و انگلیسی، ۱۹ و ۲۰ اکتبر ۲۰۲۰( ۲۸ و ۲۹ مهر) در چهار نشست ادبی برگزار کرد.

در این همایش ۲۷ مقاله از اساتید ایرانی، هندی، تاجیکستانی و بنگلادشی با موضوعاتی همچون "نقد و بررسی نخستین مجموعه داستان کوتاه آتش خاموش، توران، نماد پردازی رنگ‌ها در نمایش نامه (آرش)، رابطه میان معماری و رمان شازده احتجاب و جن‌نامه هوشنگ گلشیری" و … ارائه شد.
دبیر این همایش پروفسور راجندر کمار، رئیس بخش زبان و ادبیات فارسی دانشگاه دهلی است. احسان الله شکراللهی، علیم اشرف خان، حسین پاینده، چندر شیکهر، بهناز علیپورگسگری، سیدعلی کاشفی خوانساری، معصومه میر ابوطالبی و حسن میرعابدینی از جمله سخنرانان این همایش بودند.

در این همایش آثاری از مهدی اخوان ثالث، مهشید امیرشاهی، بهرام بیضایی، گلی ترقی، سیمین دانشور، جلال آل احمد، بزرگ علوی، ابراهیم گلستان، توران میرهادی و صادق هدایت و موضوعاتی همچون گرایش‌های رمان‌نویسی، داستان‌های دینی کودک و نوجوان، فانتزی‌ها و.... مورد بررسی قرار گرفت.

پایان خبر ‌‌‌‌‌

 

 

 

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی مرکز تحقیقات زبان فارسی دهلی وبینار


نظر شما :