استقبال فارسی‌آموزان سوری از آموزش حضوری

۲۳ مهر ۱۳۹۹ | ۱۴:۵۷ کد : ۳۱۶۸ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۳۱
به همت رایزنی فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در سوریه، دوره‌های آموزش زبان فارسی با محدودیت تعداد فارسی‌آموزان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دمشق و لاذقیه آغاز شد.
استقبال فارسی‌آموزان سوری از آموزش حضوری


‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به همت رایزنی فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در سوریه، دوره‌های آموزش زبان فارسی با محدودیت تعداد فارسی‌آموزان در دمشق و لاذقیه آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، با فرا رسیدن فصل آموزشی جدید در سوریه، پس از ماه‌ها محدودیت فعالیت‌های جمعی و اجتماعات به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا، با مجوز دولت سوریه فعالیت مدارس و دانشگاه‌ها به‌صورت حضوری آغاز شد.

با تغییر شرایط، رایزنی فرهنگی ایران در سوریه که علیرغم تلاش بسیار مسئولین و اساتید زبان فارسی رایزنی فرهنگی برای ادامه دوره‌های آموزش زبان فارسی به صورت مجازی، به علت نبود بستر مناسب نرم‌افزاری ناشی از تحریم‌های ظالمانه علیه کشور مقاوم سوریه، موفق به ادامه دوره‌ها به صورت مجازی نشده بود، فرصت را غنیمت شمارد و علیرضا فدوی، سرپرست رایزنی فرهنگی کشورمان با برگزاری جلسه هماهنگی با اساتید زبان فارسی دمشق و لاذقیه، جهت الزامات ضروری آغاز به‌کار دوره‌های جدید هماهنگی‌های لازم را به عمل آورد.

لذا، دوره‌های آموزشی زبان فارسی در دمشق و لاذقیه با محدودیت در تعداد فارسی‌آموزان در هر کلاس جهت رعایت فاصله‌گذاری ایمن و التزام کامل شرکت‌کنندگان به الزامات بهداشتی ضروری، آغاز شدند.

بر همین اساس از فراگیران گذشته و داوطلبان جدید برای ثبت نام در دمشق و لاذقیه دعوت به عمل آمد و در هر نمایندگی به صورت مجزا پس از برگزاری مراسم افتتاحیه، دوره‌های آموزش زبان فارسی با تلاش اساتید زبان فارسی رسماً مجدداً آغاز شد.

از این رو، شش کلاس در مرکز فرهنگی کشورمان در لاذقیه در مقاطع نوآموز، پیش میانی، میانی، فوق میانی و پیشرفته (ترجمه) توسط سه تن از اساتید دانشگاه تشرین و البعث، خانم‌ها «رانا الجونی» و «میرفت سلمان» و آقای «رامز اللیوا» شروع به کار کردند.

در رایزنی فرهنگی ایران در دمشق نیز تا به حال پنج کلاس در مقاطع نوآموز، مقدماتی ۲، پیش میانی ۱ و ۲ و دو کلاس ویژه ترجمه توسط سه تن از اساتید رایزنی فرهنگی «علی‌اصغر ارمکان»، «حسن مصری» و «فراس حلباوی» تشکیل شده است.

گفتنی با همزمانی مراسم استقبال از داوطلبان جدید دوره‌های آموزشی زبان فارسی در رایزنی فرهنگی کشورمان در دمشق و روز بزرگداشت حافظ شیرازی، این دو مراسم جهت رعایت الزامات بهداشتی در شرایط کرونایی در یک برنامه برگزار شدند.

در این مراسم فدوی، وابسته فرهنگی و سرپرست رایزنی فرهنگی به عنوان سخنران اول و تامر المصطفی، سردبیر مجله علمی و فرهنگی «الثقافة الاسلامیة» ارائه دهنده مقاله «جهانی بودن نام حافظ شیرازی» به ایراد سخن پرداختند.

بنابر اعلام این خبر، در این گردهمایی بیش از ۴۰ تن از اساتید زبان فارسی، علاقه‌مندان به شعر و ادب فارسی و فارغ‌التحصیلان سابق و داوطلبان جدید دوره‌های آموزش زبان فارسی با رعایت کامل الزامات بهداشتی شرکت داشتند.

پایان خبر

 

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان سوریه بنیاد سعدی


نظر شما :