چگونه به یک خارجی، زبان فارسی بیاموزیم

۱۸ تیر ۱۳۹۹ | ۰۸:۳۷ کد : ۳۰۱۵ زبان فارسی در جهان اخبار بنیاد سعدی
تعداد بازدید:۳۷۰
انسان ها همواره نیازمند برقراری ارتباط با همنوع خود هستند و آموختن زبان های دیگر این کار را هموار کرده است، اما اگر بخواهیم زبان خودمان را به غیر هم زبان آموزش دهیم، آیا کار ساده تر نمی شود؟ ...
چگونه به یک خارجی، زبان فارسی بیاموزیم

انسان ها همواره نیازمند برقراری ارتباط با همنوع خود هستند و آموختن زبان های دیگر این کار را هموار کرده است، اما اگر بخواهیم زبان خودمان را به غیر هم زبان آموزش دهیم، آیا کار ساده تر نمی شود؟ شاید این کار، از یادگیری زبان دیگر راحتر باشد اما تجربه نشان داده آموزش زبان مادری بدون آموختن روش تدریس آن زبان، کار بسیار سخت وخسته کننده خواهد بود که زبان آموز را از ادامه یادگیری منصرف می کند.
به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، درعصر جدید که راه های ارتباطی زیادی به واسطه اینترنت و فضای مجازی فراهم شده، این فرصت ایجاد شده تا آموزش ها نیز از طریق فضای مجازی باشد. بنیاد سعدی نیز با برگزاری دوره‌های مجازی «روش تدریس زبان فارسی به غیر فارسی زبانان» بستری فراهم کرده است که هر ایرانی و یا غیر ایرانی مسلط به زبان فارسی، بتواند یک معلم زبان فارسی بشود.
این دوره مجازی که از ۲۵ اسفند ماه سال پیش آغاز شده و تا پایان سال ۱۳۹۹ ادامه خواهد داشت، تاکنون مورد استقبال چشمگیری از سوی علاقمندانی در کشورهای ایران، عراق، ترکیه، گرجستان، ژاپن، آلمان، روسیه، اسپانیا، آمریکا، ایتالیا، تونس، لبنان، هند، آرژانتین، مصر، نروژ، برزیل، اکراین و ارمنستان قرار گرفته است.
دوره‌های غیر همزمان شامل ۹ ساعت ویدئوهای آموزشی تعاملی، متن ویدئوها، منابع مرتبط و آزمون آنلاین طراحی شده است، بدین گونه که در صورت مشاهده هر ویدئو و قبولی در آزمون هر جلسه، امکان مشاهده محتوای جلسه بعدی فراهم می‌شود. در پایان جلسات نیز آزمونی از تمام محتوای دوره برگزار می‌شود، که تصحیح آن خودکار است و کاربر می‌تواند نتیجه آزمون را چند لحظه بعد مشاهده کند.
گواهی پایان دوره نیز در صورت مشاهده تمام ۹ جلسه و گذراندن آزمون ۹ جلسه و در نهایت کسب نمره قبولی حداقل ۷۰ در آزمون پایانی به صورت الکترونیکی صادر می‌شود.
از اصلی‌ترین ویژگی دوره‌های غیر همزمان روش تدریس زبان فارسی، غیرهم زمانی حضور دانشجو و استاد در سامانه است، محتوای این دوره‌ها به دلیل نوع طراحی، غنی‌تر و با کیفیت تر نسبت به دوره‌های همزمان طراحی شده است. از دیگر ویژگی‌های این دوره می‌توان به «عدم محدودیت زمانی و مکانی جهت شرکت در دوره، تعداد نامحدود شرکت‌کنندگان، محتوای اصلی به‌صورت ویدئوهای آموزشی غنی و با کیفیت، طراحی ویدئوها به‌صورت تعاملی همراه با پرسش هنگام پخش هر ویدئو، ارائه متن گفتاری هر ویدئو جهت تسهیل در یادگیری و برگزاری آزمون پس از هر جلسه» اشاره کرد.
بنا بر اعلام این خبر تاکنون ۱۹۳ نفر در این دوره ثبت نام کرده‌اند و ۲۶ نفر موفق به قبولی و دریافت گواهینامه بین‌المللی بنیاد سعدی شده و از این تعداد ۱۵ نفر نمره قبولی ویژه بالای ۸۵ را کسب کرده‌اند.‌‌‌‌‌‌‌
لینک ثبت نام دوره
لینک اطلاعات بیشتر دوره
پایان خبر

 

 

 

 

 

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان همزمان و غیر همزمان


نظر شما :