برای تقویت زبان فارسی در سوریه تلاش می‌کنیم

۲۳ تیر ۱۳۹۴ | ۰۷:۲۵ کد : ۲۹ رویدادهای پیش رو
تعداد بازدید:۲۹۴
رایزن فرهنگی ایران در دمشق و نماینده بنیاد سعدی در دیدار رییس دانشگاه بین‌المللی تشرین سوریه،گفت: تمام سعی خود را چه از لحاظ امکانات و چه از لحاظ تأمین اساتید برای تقویت زبان فارسی خواهیم کرد.
برای تقویت زبان فارسی در سوریه تلاش می‌کنیم

رایزن فرهنگی ایران در دمشق و نماینده بنیاد سعدی، در دیدار رییس دانشگاه بین‌المللی تشرین سوریه،گفت: تمام سعی خود را چه از لحاظ امکانات و چه از لحاظ تأمین اساتید برای تقویت زبان فارسی خواهیم کرد.
به گزارش روابط عمومی بنیادسعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مصطفی رنجبر شیرازی، رایزن فرهنگی ایران در دمشق، ضمن بازدید از دانشگاه بین‌المللی تشرین سوریه با هانی شعبان، رییس این دانشگاه دیدار و پیرامون مسائل فرهنگی و علمی گفت‌وگو کرد.
رایزن فرهنگی ایران به سابقه همکاری علمی بین دو دانشگاه تشرین و دانشگاه سمنان اشاره کرد و به ضرورت اجرایی کردن این توافق‌نامه با حضور وابسته فرهنگی کشورمان سخن گفت.
رنجبر شیرازی با بیان وجود زمینه‌های قبلی فعالیت همکاران خوب ما در گذشته لاذقیه به اهمیت تبادل زیارت‌های فرهنگی، علمی، بازرگانی و اجتماعی این استان ساحلی و حاصل خیز تأکید کرد.
وی، تأکید کرد: رایزنی فرهنگی ایران در دمشق برای تأمین احتیاجات بخش زبان فارسی تمام تلاش‌های خود را چه از لحاظ امکانات و چه از لحاظ تأمین اساتید لازم برای فعال بودن این بخش مبذول خواهد کرد.
رایزن فرهنگی ایران در پایان سخنان خود، مباحثی در رابطه با امکان سنجی بهره‌وری از کتاب‌های علمی و دانشگاهی انتشارات سمت به زبان عربی در این دانشگاه و نیز اتاق ایران و محل بازگشایی آموزش زبان فارسی، کرسی زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه تشرین بیان کرد.
در بخشی دیگر از این دیدار، یوسف جابر، رییس دانشکده ادبیات و علوم انسانی درباره تمدن و فرهنگ فارسی ایران زمین سخن گفت و علت غیر فعال بودن کنونی بخش زبان فارسی در لاذقیه را عدم وجود اساتید کافی برای تدریس در این بخش دانست.
سپس، مذاکرات مفصلی در ارتباط با شناسایی چالش‌های موجود در گسترش جایگاه آموزش زبان فارسی صورت گرفت.
گفتنی است دانشگاه تشرین از بزرگترین دانشگاه‌های سوریه است که در حال حاضر، بیش از 160 هزار دانشجو در تمام مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری مشغول به تحصیل دارد.
پایان خبر


نظر شما :