مثنوی‌خوانی در خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران و نماینده بنیاد سعدی در راولپندی

۰۸ آبان ۱۳۹۸ | ۱۱:۰۳ کد : ۲۶۳۴ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۳۲۴
پنجمین نشست از دور جدید سلسله نشست‌های مولوی‌شناسی و مثنوی‌خوانی به همت خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در راولپندی پاکستان برگزار شد.
مثنوی‌خوانی در خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران و نماینده بنیاد سعدی در راولپندی

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، پنجمین نشست از دور جدید سلسله نشست‌های مولوی‌شناسی و مثنوی‌خوانی با حضور محمدرضا کاکا، سرپرست رایزنی فرهنگی ایران، کشمیری، استاد زبان و ادبیات فارسی و جمعی از اساتید دانشگاهی، دانشجویان و علاقه‌مندان به فرهنگ و ادب فارسی در محل سالن اجتماعات خانه فرهنگ کشورمان در راولپندی، برگزار شد.

این نشست به همت انجمن فارغ‌التحصیلان زبان فارسی (افتخار) و خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در راولپندی با هدف آشنایی با اندیشه‌های و آموزه‌های مولانا به زبان روشن و ساده در معرض فهم و دریافت مخاطبان قرار می‌گیرد.

محمدرضا کاکا، سرپرست رایزنی فرهنگی ایران در راولپندی در سخنانی، ضمن تشکر از کشمیری و خانم معصومه، از مسئولین انجمن فارغ‌التحصیلان زبان فارسی برای برپایی سلسه نشست‌های  مثنوی‌خوانی، به تشریح جایگاه و اهمیت مثنوی مولانا پرداخت.

وی در ادامه به تشریح برنامه‌های آینده خانه فرهنگ ایران در حوزه زبان و ادبیات فارسی و برگزاری سایر دوره‌های آموزشی و هنری با همکاری سایر مراکز فرهنگی در راولپندی اشاره و آمادگی خود را برای تداوم همکاری با انجمن فارغ‌التحصیلان زبان فارسی (افتخار) اعلام کرد.

وی اظهار امیدواری کرد در آینده نیز، شاهد برنامه‌های بیشتری در حوزه زبان و ادبیات فارسی به عنوان حلقه واسط همدلی دو ملت ایران و پاکستان توسط انجمن فارغ‌التحصیلان افتخار و همچنین، تداوم نشست مثنوی‌خوانی باشیم تا علاقه‌مندان به زبان و ادبیات فارسی و مثنوی مولانا بتوانند از این جلسات بهره‌مند شوند.

در ادامه، کشمیری اشعار مثنوی‌مولوی را با زبان روشن و ساده بیان کرد که مورد استقبال همه حاضرین قرار گرفت.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی راولپندی


نظر شما :