با حضور رایزنی فرهنگی سفارت ایران در بلگراد؛

"شصت و چهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب بلگراد" افتتاح شد

۲۹ مهر ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۴ کد : ۲۶۱۳ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۶۸۹
"شصت و چهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب بلگراد" با حضور رایزنی فرهنگی سفارت ایران در بلگراد و مسولان موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران امروز افتتاح شد و تا پنج آبان ادامه دارد.
"شصت و چهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب بلگراد" افتتاح شد

شصت و چهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب بلگراد با حضور رایزنی فرهنگی سفارت ایران در بلگراد و مسولان موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران امروز افتتاح شد و تا پنج آبان ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، رایزنی فرهنگی ایران در بلگراد با همکاری موسسه نمایشگاه های فرهنگی، در این دوره از نمایشگاه در غرفه‌ای به مساحت ۲۴ مترمربع حضور دارد و از کتاب قصه های مجید که به زبان صربی ترجمه شده است با حضور هوشنگ مرادی کرمانی رونمایی خواهد شد. این کتاب با ترجمه الکساندر دراگویچ و از سوی انتشارات اسلوژبنی گلاسنیک (بزرگترین ناشر دولتی صربستان) منتشر شده است.

نمایشگاه بین المللی کتاب بلگراد در فضایی به مساحت 30 هزار متر مربع برگزار می شود که در آن ناشرانی از کشورهای صربستان، بوسنی و هرزگوین، کرواسی، مقدونیه، ایتالیا، ایران، روسیه، ترکیه، چین، بلاروس، سوئیس، الجزایر، مراکش، تونس و آلبانی حضور دارند و امسال کشور مصر میهمان ویژه این دوره از نمایشگاه است.

رایزنی فرهنگی کشورمان و موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در این دوره از نمایشگاه بیش از 400 عنوان کتاب را در حوزه‌های کودک و نوجوان، ادبیات، شعر، ایران‌شناسی، هنر و دین را در معرض دید عموم قرار می‌دهد. حدود 70 عنوان کتاب از انتشارات رایزنی به زبان صربی نیز برای علاقه مندان به فرهنگ و تمدن ایران عرضه می شود.
امضا تفاهم‌نامه تبادل غرفه بین دو نمایشگاه، رونمایی از کتاب، دیدار و نشست دانشجویان فارسی آموز دانشگاه بلگراد و دانشکده عالی توریسم با هوشنگ مرادی کرمانی نویسنده مطرح کشور، نشست مشترک با نویسندگان صربی، رایزنی با ناشران صربستان برای تبادل رایت، معرفی صنعت نشر ایران به زبان صربی و انگلیسی، معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و دعوت از ناشران خارجی برای حضور در این نمایشگاه، معرفی طرح‌های حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ازجمله برنامه‌های در نظر گرفته‌شده برای حضور ایران در این دوره از نمایشگاه است.

اعضای کمیته ادبی نمایشگاه امسال را "دیوید ون" نویسنده آمریکایی، "سرگی شارگونف" نویسنده روسی، "نرمین ییلدیریم" نویسنده ترک و "لاورا سینتیا" نویسنده اهل لیختنشتاین تشکیل می دهند.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی بلگراد


نظر شما :