آشنایی با زبان فارسی در روز اروپایی زبان‌ها

۰۹ مهر ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۰ کد : ۲۵۵۲ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۸۵۴
در چارچوب هجدهمین دوره هفته فرهنگ‌های خارجی پاریس و همزمان با روز اروپایی زبان‌ها، رایزنی فرهنگی ایران به معرفی فرهنگ و هنر کشورمان و ادبیات فارسی پرداخت.
آشنایی با زبان فارسی در روز اروپایی زبان‌ها

 

در چارچوب هجدهمین دوره هفته فرهنگ‌های خارجی پاریس و همزمان با روز اروپایی زبان‌ها، رایزنی فرهنگی ایران به معرفی فرهنگ و هنر کشورمان و ادبیات فارسی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در چارچوب هجدهمین دوره هفته فرهنگ‌های خارجی پاریس که از 29 شهریور تا 5 مهرماه در پایتخت فرانسه و همزمان با روز اروپایی زبان‌ها که از سال 2001 توسط شورای اروپا به منظور جلب حساسیت کشورهای اروپایی نسبت به تنوع زبانی و مبادله آموخته‌های زبانی پایه گذاری شده است، بسیاری از مراکز و خانه‌های فرهنگ کشورهای خارجی مستقر در پاریس با هدف معرفی زبان کشور خود، درب‌هایشان را به روی عموم گشودند.

رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران طبق سنوات گذشته، (4 مهرماه) از طریق توزیع بروشورها و کتابچه‌های منتشر شده از سوی اتحادیه مراکز فرهنگی خارجی مستقر در پاریس موسوم به فیسپ (FICEP) با هدف آشنایی، کشف و شناسایی جلوه‌های مختلف فرهنگ و زبان فارسی با برنامه‌های مختلفی میزبان علاقه‌مندان و مراجعه‌کنندگان این رویداد فرهنگی بود.

در مراسم آشنایی با زبان فارسی رایزنی فرهنگی کشورمان و نماینده بنیاد سعدی در پاریس، واشقانی فراهانی طی سخنانی به رابطه همیشگی میان ادبیات فارسی با رشته‌های گوناگون هنر ایرانی پرداخت.

خانم مزاجی، از اساتید زبان فارسی در دانشگاه‌های فرانسه، سخنان خود را به روش و شیوه‌های مختلف آموزش زبان فارسی اختصاص داد.

بهرام قاسمی، سفیر ایران در فرانسه هم ضمن ابزار خرسندی از برنامه‌های رایزنی فرهنگی کشورمان در هفته فرهنگ‌های خارجی، بر اهمیت اقدامات فرهنگی در شرایط کنونی و فراهم کردن بستر لازم برای نمایش هنر، خلاقیت و توانمندی فرزندان ایرانی در فرانسه تأکید کرد.

گفتنی است؛ همزمان با ویژه برنامه‌های هفته فرهنگ‌های خارجی، ثبت نام دوره جدید کلاس‌های آموزش زبان فارسی آغاز و به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی اروپا


نظر شما :