بازدید حداد عادل از بنیاد کنفوسیوس چین

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۵ کد : ۲۳۰۹ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۳۸۶
به منظور آشنایی با نحوه‌ی فعالیت و گسترش زبان و ادبیات چینی در جهان، رییس بنیاد سعدی به همراه رایزنی فرهنگی ایران در چین از موسسه کنفوسیوس بازدید کرد.
بازدید حداد عادل از بنیاد کنفوسیوس چین

 

به منظور آشنایی با نحوه‌ی فعالیت و گسترش زبان و ادبیات چینی در جهان، رییس بنیاد سعدی به همراه رایزنی فرهنگی ایران در چین از موسسه کنفوسیوس بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، غلامعلی حداد عادل که در راس هیاتی از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام به کشور چین سفر کرده بود، ضمن بازدیدی جداگانه از موسسه کنفوسیوس چین، با معاون موسسه دیدار و گفت وگو کرد.

هوچو چنگ، معاون موسسه کنفوسیوس پس از خوشامدگویی، خلاصه ای از فعالیت‌های این موسسه را بیان کرد و افزود: ما با یکصد وپنجاه کشور قرارداد همکاری داریم و پانصد وچهل مرکز آموزش زبان چینی در خارج از کشورفعال است و در بیش از هزار مدرسه و 6700 نقطه از جهان زبان وادبیات چینی آموزش داده می­شود و اکنون در جهان بیش از 11 میلیون نفر در حال یادگیری زبان وادبیات چینی هستند.

وی خاطرنشان کرد که در سال 2008 نخستین مرکز کنفوسیوس در دانشگاه تهران افتتاح شد و در سال جاری نیز دومین مرکز در دانشگاه مازندران افتتاح خواهد شد.

معاون موسسه کنفوسیوس با بیان اینکه با اغلب وزارتخانه‌های آموزش وپرورش کشورهای جهان تفاهم‎نامه همکاری منعقد کرده اند و اعزام استاد چینی از این مرکز انجام می گیرد، تاکید کرد: آموزش ادبیات چینی در کنار آموزش زبان از نکات کلیدی است زیرا به موضوع فرهنگ تاکید داریم، همانطور که رییس جمهور ما در همایش « یک کمربند یک راه» این موضوع را مورد توجه قرار داد.

سپس رئیس بنیاد سعدی ضمن قدردانی از فراهم شدن فرصت دیدار اظهار کرد: اندیشه « یک کمربند یک راه» تفکر و جریان خوبی است که ما آن را تحسین می کنیم. این تفکر موجب حضور و توفیق چین در عرصه های گوناگون خواهد بود.

وی با بیان اینکه مدتها در فکر دیدار از بنیاد کنفوسیوس بودم، افزود: ما در بنیاد سعدی مشابه کار شما در این بنیاد را انجام می دهیم و خوب است که بین مرکز کنفوسیوس و بنیاد سعدی تفاهمنامه ای منعقد شود.

معاون موسسه کنفوسیوس از نام « سعدی » که برای بنیاد گسترش زبان فارسی در جهان انتخاب شده، استقبال کرد و با بیان اینکه در چین کمتر کسی است که نام سعدی را نشنیده باشد، حکایتی از سعدی نقل کرد.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانانبنیاد سعدیچینموسسه کنفوسیوس


نظر شما :