مرکز آموزش زبان فارسی آنکارا اولین نشست ادبی خود را در سال جدید میلادی برگزار کرد

۲۸ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۹:۱۰ کد : ۱۴۲۵ رویدادهای پیش رو
تعداد بازدید:۳۴۲
اولین نشست ادبی حافظ شناسی در سال جدید میلادی در مرکز آموزش زبان و ادبیات فارسی آنکارا برگزار شد.
مرکز آموزش زبان فارسی آنکارا اولین نشست ادبی  خود را در سال جدید میلادی برگزار کرد

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی،  اولین نشست ادبی مرکز آموزش زبان فارسی در سال جدید میلادی با حضور استادان، زبان آموزان مرکز و علاقه مندان به زبان و ادبیات فارسی در سالن کتابخانه این مرکز برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، احمد جباری مدیر مرکز آموزش زبان و ادبیات فارسی در آنکارا به مفهوم «همدلی ناب» و ضرورت بکارگیری آن در مطالعات نظم و نثر اشاره کرد.

 وی مفهوم مذکور را با قصه ای از لیلی و مجنون توضیح داده و افزود: درک صحیح از شعر میسر نخواهد بود مگر آنکه خواننده خود را جای مولف، نویسنده، شاعر و صاحب اثر بگذارد و آن نوشته را همانگونه ببیند که او دیده است.

سپس طاهره میرزایی از استادان مرکز آموزش آنکارا به تشریح تاثیرات ادبیات فارسی بر ادبیات دنیا پرداخت و مصداق این موضوع را در تاثیر پذیری گوته شاعر آلمانی از حافظ بیان کرد.

پس از آن 9 نفر از زبان آموزان مرکز به نام های تارق، میکاییل، سرپیل، دعا، تارک، مراد، شاهینا، یوسف و محمد، اشعاری را از دیوان حافظ قرائت کردند که مورد تشویق حاضرین در جلسه قرار گرفت.

در خاتمه این نشست، هدایایی از سوی مسئولان مرکز آموزش زبان و ادبیات فارسی به زبان آموزان اهداء شد.

گفتنی است مرکز آموزش زبان و ادبیات فارسی در آنکارا هر 15 روز یکبار با دعوت از استادان و زبان آموزان این مرکز اقدام به برگزاری نشست های ادبی به منظور معرفی و شرح آثار شاعران نامدار ایران زمین می کند. برگزاری سلسله نشست های حافظ شناسی و آشنایی با مفاخر ادبی کشورمان بخشی از برنامه های فرهنگی مرکز آموزش زبان و ادبیات فارسی در آنکارا به شمار می آید.

پایان خبر


نظر شما :