استقبال چند دانشگاه ترکیه از منابع آموزشی بنیاد سعدی

۱۹ دی ۱۴۰۰ | ۱۴:۱۶ کد : ۳۸۶۱ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۱۳۹
مرکز آموزش زبان فارسی و نماینده بنیاد سعدی در آنکارا با استفاده از برخی منابع آموزشی بنیاد سعدی، موفق به تهیه و تامین بخشی از منابع آموزشی زبان فارسی برای چند دانشگاه و مرکز آموزشی معتبر در ترکیه شده است
استقبال چند دانشگاه ترکیه از منابع آموزشی بنیاد سعدی

مرکز آموزش زبان فارسی آنکارا و نماینده بنیاد سعدی در ترکیه با استفاده از برخی منابع آموزشی بنیاد سعدی، موفق به تهیه و تامین بخشی از منابع آموزشی زبان فارسی برای چند دانشگاه و مرکز آموزشی معتبر در ترکیه شده است

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، در سال جاری بخشی از منابع آموزشی زبان فارسی برای چند دانشگاه دارای کرسی زبان و ادبیات فارسی و مراکز آموزشی معتبر در ترکیه به همت مرکز آموزش زبان فارسی آنکارا تحت نظر رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و نمایندۀ بنیاد سعدی در آنکارا، تأمین شده است.
مرکز آموزش آنکارا به عنوان یکی از قدیم ترین مراکز آموزش زبان فارسی در ترکیه، همواره به عنوان مرجعی علمی در جهت آموزش اصولی و روزآمد و نیز تهیه منابع آموزشی دست اول و استاندارد زبان فارسی برای مراکز آموزشی و دانشگاهی ترکیه، مورد توجه بوده است. به همین دلیل تعدادی از دانشگاه‌های ترکیه که در زمینه آموزش زبان فارسی جزء معتبرترین دانشگاه‌های ترکیه هستند، بخشی از منابع آموزشی زبان فارسی خود در سطوح مختلف را از طریق این مرکز تهیه و تأمین کرده‌اند.
برای نمونه «دانشگاه آنکارا»، که دارای کرسی زبان و ادبیات فارسی در ترکیه است، کتاب‌های مینای یک و ایرانشناسی یک را برای سطوح پایه و پیشرفته به دانشجویان زبان و ادبیات فارسی خود معرفی کرده است.
همچنین دانشکدۀ «کارا حرب اکولو» (آموزشکدۀ نیروی زمینی)، وابسته به دانشگاه دفاع ملی ترکیه که از دانشگاه‌های مهم و استراتژیک ترکیه به حساب می‌آید، کتاب‌های سطح پایه و میانی بنیاد سعدی مانند: سری کتاب‌های مینا و مجموعۀ آموزش کاربردی واژه را برای دانشجویان زبان فارسی خود انتخاب و تهیه کرده است.
دانشگاه دیگری که در سال جاری اقدام به تهیه منابع آموزشی زبان فارسی از میان تألیفات بنیاد سعدی کرد، دانشگاه «اردهان» شهر ارزِروم است. گفتنی است دانشجویان زبان فارسی این دانشگاه هم اکنون با سری کتاب‌های آموزش کاربردی واژه مشغول به یادگیری زبان فارسی در سطح پایه است.
کتاب‌های آموزشی استاندارد زبان فارسی بنیاد سعدی هم اکنون در میان مراکز علمی و معتبر دانشگاهی ترکیه، جزء منابع قابل اعتماد در امر آموزش زبان فارسی به شمار می‌رود و امید است با انتشار منابع آموزشی جدید بنیاد سعدی این استقبال روز به روز بیشتر شود.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی ترکیه منابع آموزشی بنیاد سعدی


نظر شما :