ترکمن‌ها زبان فارسی فرا می‌گیرند

۰۳ مهر ۱۴۰۰ | ۰۸:۱۱ کد : ۳۶۸۷ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۶۸
به همت رایزنی فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در عشق‌آباد، کلاس‌های آموزش زبان فارسی ویژه فصل پاییز آغاز به کار کرد.
ترکمن‌ها زبان فارسی فرا می‌گیرند

به همت رایزنی فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در عشق‌آباد، کلاس‌های آموزش زبان فارسی ویژه فصل پاییز آغاز به کار کرد. ‌‌

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، دوره جدید آموزش زبان فارسی ویژه فصل پاییز طی مراسمی با حضور اساتید، فارسی‌آموزان جدید و خانواده‌های آنها با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی در سالن اجتماعات رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عشق‌آباد آغاز شد.

نویدرسولی، رایزن فرهنگی کشورمان در ترکمنستان ضمن خیر مقدم به فارسی‌آموزان جدید و خانواده‌های آنها گفت: زبان شیرین فارسی، زبان شعر و ادب و زبان شاعران بزرگی چون حافظ، سعدی و فردوسی است و زبانی است که در میراث مشترک فرهنگی ایران و ترکمنستان حضوری پررنگ دارد بنابراین با یادگیری زبان فارسی می‌توانیم به مشترکات فرهنگی یکدیگر بیش از پیش پی ببریم.

وی ضمن برشمردن کلاس‌های زبان فارسی در سطوح مختلف افزود: کتاب‌هایی که در خصوص آموزش زبان فارسی مورد استفاده قرار می‌گیرد، توسط استادان بنیاد سعدی و با استانداردهای بین المللی تهیه و تدوین شده است که در این نمایندگی به فارسی‌آموزان تدریس می‌شود.

نویدرسولی اظهار امیدواری کرد علاقه‌مندان به فراگیری زبان فارسی بتوانند در شناخت میراث فرهنگی مشترک دو کشور دوست و همسایه یعنی ایران و ترکمنستان کمک بسزایی کنند.

وی اذعان کرد: ما در رایزنی فرهنگی تلاش کرده‌ایم که با بکارگیری معلمان خوب و فراهم کردن امکانات به بهترین وجه زبان فارسی را آموزش بدهیم و با روش آموزشی نوین و ایجاد انگیزه در زبان‌آموزان کاری کنیم تا از یادگیری زبان شیرین فارسی لذت ببرند.

در ادامه این مراسم، ۳ تن از فارسی‌آموزان خاطره‌ای از یادگیری زبان فارسی در رایزنی فرهنگی کشورمان در عشق‌آباد به زبان‌های فارسی و ترکمنی برای حاضرین بیان کردند که مورد تشویق شرکت کنندگان قرار گرفت.

سخنان خانم «سابینا عزیزوا» مسئول بخش آموزش رایزنی فرهنگی کشورمان نیز درباره متون آموزشی و آداب شرکت در کلاس‌ها و حضور در رایزنی فرهنگی و نیز معرفی معلم‌ها، پایان بخش مراسم یاد شده بود.

گفتنی است؛ تاکنون ۷۰ فارسی‌آموز در این دوره به عنوان ورودی جدید در پایه مقدماتی یک، ثبت نام کرده و در قالب ۵ کلاس مشغول به تحصیل شده‌اند.

‌‌‌‌‌

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی ترکمنستان


نظر شما :