آغاز دوره های تخصصی آمادگی آزمون YDS در مرکز زبان فارسی آنکارا

۲۴ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۵:۰۹ کد : ۳۶۷۵ زبان فارسی در جهان اخبار بنیاد سعدی
تعداد بازدید:۲۳۰
دوره‌های تخصصی آمادگی آزمون YDS در مرکز آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی ایران در آنکارا و نمایندگی بنیاد سعدی در ترکیه از ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ آغاز می شود.
آغاز دوره های تخصصی آمادگی آزمون YDS  در مرکز زبان فارسی آنکارا

دوره‌های تخصصی آمادگی آزمون YDS در مرکز آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی ایران در آنکارا و نمایندگی بنیاد سعدی در ترکیه از ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ آغاز می شود.


به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در آنکارا و نمایندگی بنیاد سعدی در ترکیه، دوره‌های تخصصی آمادگی آزمون YDS به صورت مجازی و حضوری از نیمه دوم ماه میلادی جاری در مرکز تحقیقات و آموزش زبان فارسی آنکارا، آغاز خواهد شد.

آزمون مهارتی YDS یکی از آزمون‌های رسمی سازمان ملی آموزش ترکیه است که برای سنجش مهارت داوطلبان دوره‌های دکتری در زمینه زبان‌های خارجی برگزار می‌شود و زبان فارسی همواره به عنوان یکی از زبان های رسمی و مورد قبول سازمان ملی آموزش جمهوری ترکیه در این آزمون، جای داشته و دارد. همچنین داوطلبان استخدام در وزارت امور خارجه ترکیه و نهادهای مرتبط نیز باید نمره قبولی آزمون YDS را کسب کنند و از این جهت این آزمون همواره اهمیت به سزایی برای شرکت‌کنندگان داشته است.

خوشبختانه با توجه به سابقۀ دیرینه و درخشان مرکز آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی ایران در ترکیه در خصوص برگزاری کلاسهای تخصصی برای شرکت در آزمون YDS و کسب نتایج عالی توسط شرکت‌کنندگانی که کلاس‌های آمادگی آزمون را در مرکز ما گذرانده‌اند؛ هر ساله داوطلبان زیادی برای شرکت در دوره‌های تخصصی مرکز آنکارا ثبت‌نام می‌کنند که متقاضیان واجد شرایط، پس از گذراندن امتحان ورودی و مصاحبه، موفق به شرکت در این کلاسها می شوند.

دوره‌های مجازی و حضوری آمادگی آزمون YDS در تاریخ ۲۷ /۰۶/۱۴۰۰ آغاز می‌شود. این دورۀ آموزشی مانند سنوات قبل، ۶ ماه به طول می‌انجامد و تا یک هفته قبل از آزمون YDS ادامه خواهد داشت. پیش‌بینی می‌شود این دورۀ آموزشی در تاریخ ۲۲/‏۱۲/‏۱۴۰۰‬ به پایان برسد. امیدواریم امسال نیز دانشجویان مرکز آنکارا با کسب نتایج عالی در این آزمون مهم، خوش بدرخشند.

پایان خبر

کلید واژه ها: آزمون YDS آزمون مهارت فارسی آنکارا آموزش مجازی زبان فارسی


نظر شما :