برگزاری کارگاه آموزشی زبان فارسی در لاهور

۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۲:۵۹ کد : ۳۵۳۴ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۲۸
نخستین کارگاه مجازی ویژه فراگیران دوره مقدماتی زبان فارسی خانه فرهنگ ایران در لاهور پاکستان برگزار شد.
برگزاری کارگاه آموزشی زبان فارسی در لاهور

‌‌‌‌‌‌‌نخستین کارگاه مجازی ویژه فراگیران دوره مقدماتی زبان فارسی خانه فرهنگ ایران در لاهور پاکستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، جعفر روناس، مسئول خانه فرهنگ ایران در لاهور پاکستان در سخنرانی خود در این مراسم، هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی را شناخت آن دستگاه از اندام‌های گفتاری که برای تلفظ حروف یک شکل دو زبان بکار رفته ولیکن خروجی صوتی متفاوت دارند، بیان کرد.

وی افزود: برای بیان و ادای درست کلمات، باید اندام‌های مورد نظر به شکل کامل به حرکت درآیند، تا صوت و آهنگ مورد نظر تولید و بخوبی منتقل شود. بدین معنا که آن دسته از حروف بی صدایی که دارای شکل نوشتاری یکسان در دو زبان هستند به هنگام تلفظ بخش‌های درگیر متفاوتی دارند.

روناس با برشمردن بخش‌هایی از اندام‌های صوتی به فارسی‌آموزان تأکید کرد: در دور مقدماتی نهایت دقت را در بکار گیری صحیح اندام‌های کلامی داشته باشند، چرا که یادگیری صحیح در آغاز آموزش به مراتب آسان تر از اصلاح تلفظ اشتباه کلمات در دوره‌های بالاتر خواهد بود.

وی همچنین، با بیان تفاوت‌های الفبای فارسی و اردو اظهار کرد: هر چند زبان اردو و فارسی دارای اشتراکات فراوانی هستند، اما تلفظ متفاوت کلمات و عبارات فهم آن را برای شنونده دشوار می‌کند.

بنابر اعلام این خبر، این کارگاه با پرسش و پاسخ بین مدرسان و فارسی‌آموزان در خصوص اشکالات تلفظی لغات آموزش دیده ادامه یافت.

گفتنی است؛ کلاس‌های یادگیری زبان فارسی بهاره دوره مقدماتی طبق جدول آموزشی از (۱۶ فروردین) شروع شده و تا (۱۴ تیر) به مدت ۳ ماه به صورت مجازی ادامه خواهد یافت.

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیادسعدی پاکستان


نظر شما :