از سوی مرکز تحقیقات فارسی ایران و پاکستان منتشر شد؛

اولین فصلنامه تخصصی نشریه فارسی زبانان در شبه قاره

۲۹ آذر ۱۳۹۹ | ۱۲:۱۲ کد : ۳۲۶۸ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۱۸۴
با صاحب امتیازی مرکز تحقیقات فارسی ایران و پاکستان،فصلنامه علمی، پژوهشی «دانش» به شماره ۱۳۶-۱۳۷،که اولین فصلنامه تخصصی نشریه فارسی زبانان در شبه قاره است،منتشر شد.
اولین فصلنامه تخصصی نشریه فارسی زبانان در شبه قاره

با صاحب امتیازی مرکز تحقیقات فارسی ایران و پاکستان، فصلنامه علمی، پژوهشی «دانش» به شماره ۱۳۶-۱۳۷، که اولین فصلنامه تخصصی نشریه فارسی زبانان در شبه قاره است، منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، فصلنامه علمی، پژوهشی «دانش» اولین نشریه فارسی زبان در شبه قاره می‌باشد و دارای درجه علمی و پژوهشی از کمیسیون آموزش عالی دولت پاکستان است، این فصلنامه توسط مرکز تحقیقات ایران و پاکستان منتشر شد.

بنابر اعلام این خبر، فصلنامه دانش به صورت الکترونیکی منتشر می‌شود و تعداد محدودی جهت نگهداری در آرشیوها و بهره برداری در کتابخانه‌ها، مراکز معتبر علمی و دانشگاهی در حوزه کشورهای پاکستان، هندوستان، ترکیه و ایران چاپ و منتشر می‌شود.

احسان خزاعی رایزن فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در اسلام آباد و سرپرست مرکز تحقیقات فارسی ایران و پاکستان در خصوص انتشار این فصلنامه گفت؛ این فصلنامه علمی با هدف نمایاندن اشتراکات فرهنگی و روابط ادبی دو کشور ایران و پاکستان و ایجاد روابط بیشتر بین مولفین، محققین، نویسندگان، شعرا و ادبای دو کشور منتشر می‌شود.

وی انتشار مقالات اساتید و مدرسین زبان فارسی را در این نشریه موجب تشویق علاقه مندان زبان فارسی و تقویت رشته زبان فارسی در دانشگاه‌های کشور پاکستان دانست.

در این شماره از فصلنامه ۹ مقاله از محققین و پژوهشگران ایرانی و پاکستانی منتشر شده است.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی پاکستان


نظر شما :