رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن نشست تخصصی و کارگاه آموزشی در فضای مجازی برگزار می کند؛

معرفی موسیقی سنتی ایرانی، حافظ خوانی فارسی آموزان ژاپنی و اجرای سنتور در شب یلدا

۲۶ آذر ۱۳۹۹ | ۱۸:۴۰ کد : ۳۲۶۵ اخبار تصویری زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۲۴۲
رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن به مناسب شب یلدا نشست تخصصی و کارگاه آموزشی برای معرفی موسیقی سنتی ..
معرفی موسیقی سنتی ایرانی، حافظ خوانی فارسی آموزان ژاپنی و اجرای سنتور در شب یلدا

رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن به مناسب شب یلدا نشست تخصصی و کارگاه آموزشی برای "معرفی موسیقی سنتی ایرانی" به همراه حافظ خوانی فارسی آموزان ژاپنی و اجرای سنتور در فضای مجازی برگزار می کند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن در سه سال گذشته و همزمان با شب یلدا یکی از مهمترین آداب، رسوم و آئین های سنتی و باستانی ایران، ویژه برنامه شبی با ایرانیان را را با حضور فرهنگ دوستان و علاقه مندان ژاپنی و ایرانی به صورت حضوری به همراه اجرای موسیقی سنتی برگزار می کرد.
در همین راستا و به دلیل شیوع کرونا که امکان اجرای حضوری این برنامه وجود ندارد، رایزنی فرهنگی در ادامه برگزاری سلسله نشست های تخصصی و کارگاه های آموزشی در فضای مجازی، سمینار مجازی معرفی"موسیقی سنتی ایرانی" برگزار خواهد کرد.
در این برنامه کازونه ایواساکی، هنرمند برجسته و علاقه مند ژاپنی، که به موسیقی سنتی ایرانی تسلط دارد به ارائه سخنرانی و توضیحاتی در این زمینه خواهد پرداخت و سپس به اجرای سنتور به صورت زنده می پردازد.
در بخش دیگری از این برنامه نیز دو نفر از فارسی آموزان ژاپنی رایزنی فرهنگی و نماینده بنیاد سعدی در این کشور به حافظ خوانی پرداخته و به زبان ژاپنی در خصوص معانی ابیات مورد نظر توضیحاتی را ارائه می کنند.
این برنامه روز شنبه ۲۹ آذر ماه ۱۳۹۹ (۱۹ دسامبر ۲۰۲۰) از ساعت ۱۷ تا ۱۸:۴۵ به وقت توکیو (۱۱:۳۰ به وقت ایران) در نرم افزار زوم برگزار خواهد شد.
علاقمندان می توانند برای شرکت در این نشست لینک زیر را در صفحه مرورگر باز کنند
Join Zoom Meeting:
https://us02web.zoom.us/j/8364559495

و یا در اپلیکیشن موبایل یا کامپیوتری زوم، کد شناسه زیر را وارد شوند.
Meeting ID:

836-455-9495

 

کلید واژه ها: یلدا ژاپن شب یلدا موسیقی ایرانی


نظر شما :