جایگاه ویژه زبان فارسی در بین مردم پاکستان

۱۵ آذر ۱۳۹۹ | ۱۲:۱۸ کد : ۳۲۴۸ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۱۰۲
رایزن فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در پاکستان ضمن بازدید از خانه فرهنگ ایران در راولپندی با استاد زبان فارسی در پاکستان دیدار کرد و از جایگاه ویژه زبان و ادبیات فارسی در بین مردم پاکستان گفت.
جایگاه ویژه زبان فارسی در بین مردم پاکستان

رایرن فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در پاکستان ضمن بازدید از خانه فرهنگ ایران در راولپندی با استاد زبان فارسی در پاکستان دیدار کرد و از جایگاه ویژه زبان و ادبیات فارسی در بین مردم پاکستان گفت.
به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، احسان خزاعی، رایزن فرهنگی کشورمان و نماینده بنیاد سعدی در پاکستان، همزمان با حضور در خانه فرهنگ ایران در راولپندی، با مظفر علی کشمیری، استاد زبان فارسی دیدار و پیرامون نحوه همکاری‌های مشترک، همچنین وضعیت برگزاری کلاس‌های آموزش فارسی در خانه فرهنگ راولپندی گفت و گو کرد.
در این دیدار که سیده معصومه زهراء نقوی مسئول موسسه افتخار (انجمن فارغ التحصیلان فارسی خانه فرهنگ ایران- راولپندی) و سید رمضان علی موسوی مسئول روابط عمومی رایزنی فرهنگی حضور داشتند، ابتدا مظفر علی کشمیری استاد زبان فارسی خطاب به رایزن فرهنگی ایران در پاکستان گفت: حضور رایزن فرهنگی جدید را به عنوان یک شخصیت با تجربه کافی در حوزه فرهنگ را به فال نیک می گیریم و با توجه به سوابق و تجربیات شما مطمئن هستیم برای ترویج زبان فارسی اقدامات موثری انجام خواهد شد.
این مدرس و عضو هیات علمی دانشگاه بین الملل اسلام آباد که از سال ۱۳۸۱ مشغول تدریس زبان فارسی در خانه فرهنگ راولپندی است، با تشریح وضعیت آموزش زبان فارسی در پاکستان، گزارشی درباره فعالیت‌هایش در زمینه آموزش زبان فارسی، همچنین نحوه برگزاری نشست‌های مختلف ادبی را ارائه کرد.
نماینده بنیاد سعدی با اشاره به اهمیت تاریخی زبان فارسی در این منطقه بیان کرد: زبان فارسی در بین مردم پاکستان جایگاه ویژه ای دارد و اکثر آنها به یادگیری زبان فارسی بسیار علاقه مند هستند.
در ادامه خزاعی، خطاب به استاد زبان فارسی پاکستان، گفت: امیدوارم با همکاری استادان با تجربه و با سابقه همچون شما بتوانیم گام‌های عملی موثری را در راستای گسترش و ارتقای زبان فارسی در پاکستان برداریم.
وی افزود: در نظر داریم در ماه آینده نشست هم اندیشی برای ریشه یابی مسائل، مشکلات، موانع و راه کارهای گسترش زبان فارسی در پاکستان را با حضور اساتید زبان فارسی در محل رایزنی فرهنگی برگزار کنیم تا ضمن آسیب شناسی فعالیت‌های گذشته، برنامه ریزی و اقدامات جدیدی را برای ترویج زبان و ادبیات فارسی انجام دهیم.
پس از آن کشمیری ضمن اعلام آمادگی برای تدریس و همکاری در برگزاری کلاس های آموزش مجازی زبان فارسی در دوره جدید، گفت: با همکاری نماینده بنیاد سعدی در پاکستان تلاش خواهیم کرد، کلاس های آموزش زبان فارسی را به صورت مجازی از خانه فرهنگ راولپندی متناسب با دوره کرونایی برگزار کرده و امیدواریم با تلاش‌های استادان زبان فارسی همچون شما کلاس های زبان فارسی را پُر رنگ تر از گذشته برگزار کنیم.
گفتنی است، خانه فرهنگ ایران در راولپندی بیش از ۵۰ سال قدمت داشته و یکی از برجسته ترین فعالیت‌های آن از زمان تاسیس تا کنون، ترویج و احیای زبان فارسی بوده است.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی پاکستان


نظر شما :