نماینده فرهنگی کشورمان در اسلام‌آباد خبر داد:

بزرگداشت پنجاهمین سال تأسیس مرکز تحقیقات فارسی ایران و پاکستان برگزار می‌شود

۲۲ مهر ۱۳۹۹ | ۱۱:۱۲ کد : ۳۱۶۰ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۲۳۴
قاسم مرادی در دیدار رییس گروه زبان فارسی دانشگاه نومل اسلام‌آباد از برگزاری آیین بزرگداشت پنجاهمین سال تأسیس مرکز تحقیقات فارسی ایران و پاکستان پس از فروکش کردن بحران شیوع ویروس کرونا، خبر داد.
بزرگداشت پنجاهمین سال تأسیس مرکز تحقیقات فارسی ایران و پاکستان برگزار می‌شود

‌‌‌‌‌‌‌قاسم مرادی در دیدار رییس گروه زبان فارسی دانشگاه نومل اسلام‌آباد از برگزاری آیین بزرگداشت پنجاهمین سال تأسیس مرکز تحقیقات فارسی ایران و پاکستان پس از فروکش کردن بحران شیوع ویروس کرونا، خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، به مناسبت «روز بزرگداشت حافظ»، قاسم مرادی، سرپرست رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و مرکز تحقیقات فارسی ایران و پاکستان به منظور تحکیم روابط دو جانبه و گسترش زبان فارسی با محمد سفیر، رییس گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه نومل اسلام‌آباد در محل این دانشگاه دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار طرفین توافق کردند؛ با مشارکت رایزنی فرهنگی ایران و گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه نومل اقداماتی برای تقویت و گسترش هر چه بیشتر زبان و ادبیات فارسی بعمل آورند.

مرادی در سخنانی، گفت: ما برای ارائه خدمات علمی و پژوهشی به استادان و دانشجویان نومل آمادگی داریم و تلاش می‌کنیم تا امکانات لازم برای بهره‌برداری پژوهشگران فارسی به ویژه استادان این دانشگاه در مرکز تحقیقات، فراهم شود.

سرپرست رایزنی فرهنگی کشورمان در اسلام‌آباد با اشاره به جایگاه زبان فارسی گفت: زبان فارسی زبان بیگانه نیست به ویژه در شبه قاره و کشور پاکستان آثار زیادی در قالب نسخ خطی فارسی وجود دارد که توسط نیاکان شما نوشته شده‌اند.

وی ادامه داد: امیدواریم کلاس‌های آموزش زبان فارسی در این دانشگاه و شهرهای مختلف این کشور، مورد استقبال قرار گیرند.

مرادی از برگزاری مراسم بزرگداشت پنجاهمین سال تأسیس مرکز تحقیقات فارسی ایران و پاکستان خبر داد و اظهار کرد: مرکز تحقیقات فارسی ایران و پاکستان از اسلام‌آباد به راولپندی انتقال یافته و آماده برای ارائه خدمات به استادان و دانشجویان است. همچنین، پس از فروکش کردن بحران شیوع ویروس کرونا، مراسم پنجاهمین سال تأسیس این مرکز با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران و استادان و دانشجویان زبان فارسی برگزار می‌شود.

محمد سفیر، رییس گروه و استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه نومل با ارایه گزارشی از وضعیت زبان فارسی گفت: به زودی مقطع کارشناسی چهار ساله زبان فارسی نیز رونق بیشتری خواهد گرفت.

در پایان، مرادی با اساتید گروه زبان فارسی این دانشگاه دیدار کرد و از اتاق ایرانشناسی که به همت رایزنی فرهنگی کشورمان تأسیس شده است، نیز بازدید بعمل آورد.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی در جهان بنیادسعدی پاکستان


نظر شما :