آغاز دوره مجازی تربیت مدرس زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی

۰۹ فروردین ۱۳۹۹ | ۰۰:۲۰ کد : ۲۸۹۹ زبان فارسی در جهان اخبار بنیاد سعدی
تعداد بازدید:۵۱۹
دوره مجازی تربیت مدرس زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی از ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ آغاز شده و تا پایان سال ۱۳۹۹ ادامه دارد.
آغاز دوره مجازی تربیت مدرس زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی


دوره مجازی تربیت مدرس زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی از ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ آغاز شده و تا پایان سال ۱۳۹۹ ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی،دوره‌های تربیت مدرس آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان (TPSOL)دوره‌هایی هستند که به تأمین نیازهای علمی مدرسان زبان‌فارسی و ارتقاء مهارت‌های حرفه‌ای آنان در آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان منتهی می شود.
داوطلبان و علاقمندان به تدریس زبان فارسی به خارجیان می‌توانند با گذراندن این دوره ها، به صورت حرفه‌ای به آموزش زبان فارسی بپردازند و همچنین در آزمون دانش تدریس زبان فارسی (داتفا) شرکت کنند.

دوره حاضر، این امکان را به صورت مجازی فراهم آورده است به گونه‌ای که شرکت کنندگان در این دوره نیازی به حضور در مکان و زمان مشخصی از روز را ندارد. همچنین مدت زمان حضور و فعالیت در دوره با توجه به هر شرکت کنندگان منعطف است، در حقیقت می‌توانند دوره را در مدت یک هفته و یا سه ماه به اتمام رسانند.
از ویژگی‌های بارز این دوره می‌توان به «تدریس یکی از بهترین متخصصین آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان»، «استفاده از ویدئوهای تلفیقی به عنوان محتوای اصلی دوره (تلفیق تصویر و فیلم استاد با محتوای چند رسانهای غنی در ویدئو)»، «ارائه ویدئوها به صورت تعاملی بگونه‌ای که در حین پخش سوالاتی پرسش و پس از پاسخ صحیح پخش ویدئو ادامه می یابد»، «ارائه فایل متنی ویدئوها جهت غنی تر شدن محتوا و همچنین در مواقع سرعت پایین اینترنت و عدم امکان پخش ویدئو»، «ارائه نمونه های واقعی تدریس مهارتهای زبان فارسی توسط استاد در کلاس با دانشجویان»، «آزمون در هر جلسه»، «طراحی مرحله ای دوره بگونه ای که محتوای هر جلسه در صورت موفقیت در آزمون جلسه قبلی امکان نمایش وجود دارد»، «ارائه فایلهای راهنمای متنی و ویدئویی جهت تسهیل استفاده شرکت کنندگان از دوره»، «ارائه پشتیبانی فنی و آموزشی در هنگام برگزاری دوره» اشاره کرد.
مزایای شرکت در این دوره «صدور گواهینامه موفقیت در دوره همراه با کد اعتبارسنجی»، «کسب آمادگی لازم برای شرکت آزمون داتفا و افزایش درصد موفقیت در این آزمون»، «تهیه بانک اطلاعاتی از فارغ التحصیلان دوره و معرفی به مراکز آموزش زبان فارسی در داخل و خارج از کشور»، «بهره گیری از فارغ التحصیلان برتر دوره های تکمیلی جهت تدریس در دوره های کوتاه مدت و بلندمدت دانش افزایی زبان فارسی (ویژه خارجیان) که در بنیاد سعدی برگزار می شود» خواهد بود.

گفتنی است، این دوره مجازی توسط دکتر رضامراد صحرایی تدریس شده است و شامل ۹ جلسه آموزشی غیر همزمان و نامحدود است و به صورت بر خط غیر همزمان برگزار می‌شود و داشجویان در مکان و زمان دلخواه از طریق اینترنت وارد سامانه بنیاد سعدی شده و طبق راهنماهای موجود به کلاس متصل و شروع به فعالیت می‌کند.

گفتنی است، هزینه شرکت در دوره برای ایرانیان ۱،۵۰۰،۰۰۰ ریال و برای غیر ایرانیان ۲۰ یورو است.

لینک معرفی دوره و مشاهده ویدئوی معرفی: https://b2n.ir/vttcintro
لینک ثبت نام دوره: https://b2n.ir/vttc
لینک ویدئوی راهنما: http://b2n.ir/eguide
لینک گروه پشتیبانی: http://b2n.ir/esupport

بایان خبر

 

 

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی آموزش مجازی زبان فارسی


نظر شما :