اهدای لوح عضویت افتخاری در فرهنگستان زبان و ادب فارسی به اساتید پاکستانی

۰۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۲۸۹۰ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۱۴۶
لوح عضویت افتخاری در فرهنگستان زبان و ادب فارسی ایران توسط نصیری، دبیر فرهنگستان فرهنگستان زبان و ادب فارسی و نجفی، دبیرکل شبکه مجازی دانشگاه‎‌های جهان اسلام با اهدای دو لوح به امضای حدادعادل، رییس بنیاد سعدی و فزهنگستان زبان و ادبیات فارسی ...
اهدای لوح عضویت افتخاری در فرهنگستان زبان و ادب فارسی به اساتید پاکستانی

 

 

لوح عضویت افتخاری در فرهنگستان زبان و ادب فارسی ایران توسط نصیری، دبیر فرهنگستان فرهنگستان زبان و ادب فارسی و نجفی، دبیرکل شبکه مجازی دانشگاه‎‌های جهان اسلام با اهدای دو لوح به امضای حدادعادل، رییس بنیاد سعدی به محمد سلیم مظهر، قائم مقام دانشگاه پنجاب و اکرام شاه، استاد بازنشسته، محقق، شاعر و اقبال شناس برجسته پاکستان که گامی بلند در زمینه تحکیم روابط علمی پژوهشی دو کشور برداشتند، اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، مراسم اهدای این لوح در حاشیه همایش بین‌المللی «مولانا رومی و حضرت سلطان باهو، پیام آور بشر دوستی همزیستی، صلح و آشتی در جهان» در دانشگاه پنجاب، لوح عضویت افتخاری در فرهنگستان زبان و ادب فارسی کشورمان به اساتید زبان فارسی ایالت پنجاب پاکستان برگزار شد.

در این همایش دو روزه همایون اسلم، وزیر علون پنجاب، محمدرضا ناظری، سرکنسول ایران در لاهور، علی‌اکبر رضایی‌فرد، رییس نمایندگی فرهنگی کشورمان، نیاز احمد اختر، رییس دانشگاه پنجاب، احمد علی سلطان، رییس انستیتو مسلم و دیگر شخصیت‌های علمی و فرهنگی، اندیشمندان و صاحب نظرانی از کشورهای انگلستان، لهستان و جمهوری اسلامی ایران و دیگر ایالت‌های شهرهای پاکستان حضور داشتند.

نصیری در سخنانی، ضمن تأکید بر سابقه همکاری‌های پژوهشی اساتید مذکور از گذشته تا به حال با فرهنگستان زبان و ادب فارسی کشورمان، با قرائت متن لوح عضویت افتخاری، پاکستان را به عنوان سومین کشور دارای عضویت افتخاری پس از افغانستان و تاجیکستان، دارای پیوندهای عمیق و ناگسستنی با فرهنگ و علم و ادب ایران زمین عنوان کرد.

در مراسم اهدای دو لوح مذکور، دو استاد پاکستانی نیز طی اظهاراتی این اقدام را مایه افتخار و مباهات خود دانستند.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی پاکستان


نظر شما :