همزمان با آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی؛

آشنایی دانشجویان دانشگاه وقار النساء با فعالیت‌های خانه فرهنگ ایران در راولپندی

۱۶ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۶:۱۷ کد : ۲۸۴۴ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۲۵۲
همزمان با فرارسیدن دهه مبارک فجر و چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، دانشجویان دانشگاه دخترانه وقار النساء راولپندی از خانه فرهنگ کشورمان بازدید و با فعالیت‌های فرهنگی آن آشنا شدند.
آشنایی دانشجویان دانشگاه وقار النساء با فعالیت‌های خانه فرهنگ ایران در راولپندی


همزمان با فرارسیدن دهه مبارک فجر و چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، دانشجویان دانشگاه دخترانه وقار النساء راولپندی از خانه فرهنگ کشورمان بازدید و با فعالیت‌های فرهنگی آن آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، در این بازدید که با حضور محمد رضا کاکا، سرپرست رایزنی فرهنگی و خانه فرهنگ و نماینده بنیاد سعدی در راولپندی همراه بود، فیلمی از فعالیت‌های فرهنگی این نمایندگی برای دانشجویان به نمایش گذاشته شد.

در ادامه، سرپرست نمایندگی فرهنگی طی سخنانی گفت: این ایام مصادف است با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) است. پیروزی انقلاب اسلامی ایران سرمنشاء تحولات عظیمی در منطقه و جهان شده و تاثیرات شگرف بین المللی را به دنبال داشته است.

کاکا خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی ایران به عنوان یکی از مهمترین و عظیم ترین رویدادهای قرن معاصر دارای برکات فراوانی برای مردم ایران و جهان بود. چهل سال استقامت، پایداری و استکبارستیزی مردم ایران در مکتب فکری و الهی امام خمینی (ره)، مردم ایران زمین به الگویی برای آزادی خواهان جهان تبدیل شده و این مهم را به اثبات رساندند که با اتکا به توانمندی‌های خویش می‌توان به پیشرفت دست یافت. تلاش دانشمندان و جوانان غیور ایران، زمینه‌ساز ظهور کشوری مقتدر و با امنیت در سطح بین المللی را به وجود آورده است.

نماینده بنیاد سعدی در اسلام‌آباد با ادای احترام به روح فرمانده محور مقاومت سپهبد شهید قاسم سلیمانی بیان کرد: امسال در حالی چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی می‌داریم که یکی از بهترین یاران انقلاب و جبهه مقاومت جایش در بین ما خالی است و به خیل عظیم شهدا و یارانش پیوسته است.

سرپرست خانه فرهنگ ایران در راولپندی افزود: این سردار شهید در سوم ژانویه ۲۰۲۰ توسط نیروهای آمریکایی در عراق ناجوانمردانه به شهادت رسید و ایران اسلامی را یکپارپه سیاهپوش کرد.در ایران و بسیاری از کشور ها همچون مردم خوب پاکستان با برگزاری راهپیمایی این جنایت آمریکا را محکوم کردند.

در ادامه این گروه از بخش‌های مختلف خانه فرهنگ شامل کتابخانه، کلاس‌های زبان و ادبیات فارسی، سالن همایش، تابلوها و آثار هنری ایران در خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران بازدید به عمل آوردند.

نمایش فیلم سینمایی ایرانی «نصف مال من نصف مال تو» از دیگر برنامه‌های این گروه در بازدید از خانه فرهنگ ایران بود که با حضور جمعی دانشجویان زبان فارسی دانشکده دخترانه وقارالنساء به نمایش گذاشته شد.

در ادامه به منظور آشنایی بیشتر دانشجویان از جمهوری اسلامی ایران، کلیپ هایی در خصوص مناطق توریستی ایران، سنت و آیین های مختلف ایران، تاریخ، تکنولوژی و پیشرفت چشم گیر جمهوری اسلامی ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و همچنین فعالیت های فرهنگی این نمایندگی پخش گردید که بسیار مورد توجه این گروه قرار گرفت.

گفتنی است؛ زبان انتخابی این دانشجویان در دانشگاه زبان فارسی می باشد و این اردوی فرهنگی بدین منظور برنامه ریزی شده بود.

دانشجویان پس از تماشای نماهنگ و بازدید از فضای خانه فرهنگ ضمن ابراز تشکر از پذیرش دانشجویان در این نمایندگی فرهنگی و تشکر از استاد زبان فارسی خود در خصوص ایران و فعالیت‌های خانه فرهنگ ایران در دفتر یادبود خانه فرهنگ به ثبت نظرات خود پرداختند.

پایان خبر

 

 

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی پاکستان


نظر شما :