برگزاری نشست مشترک "بنیاد سعدی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی"

۱۰ آذر ۱۳۹۸ | ۱۴:۰۱ کد : ۲۷۰۱ زبان فارسی در جهان اخبار بنیاد سعدی
تعداد بازدید:۱۲۴
به منظور هم‌افزایی فعالیت‌های فرهنگی در زمینه "توسعه آموزش و گسترش زبان فارسی در خارج از کشور"، سه شنبه پنجم آذر ماه سال جاری، نشست مشترک فصلی بنیاد سعدی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به میزبانی آن سازمان برگزار شد.
برگزاری نشست مشترک "بنیاد سعدی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی"

به منظور هم‌افزایی فعالیت‌های فرهنگی در زمینه توسعه آموزش و گسترش زبان فارسی در خارج از کشور، سه شنبه پنجم آذر ماه سال جاری، نشست مشترک فصلی بنیاد سعدی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به میزبانی آن سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، در این نشست که با هدف بحث و تبادل نظر درباره بسط و گسترش زبان فارسی تشکیل شده بود، غلامعلی حدادعادل رییس بنیاد سعدی و ابراهیمی ترکمان رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی  گزارشی از فعالیت‌ها و همکاری‌های مشترک مطرح کردند.

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی پس از استماع گزارش بنیاد سعدی،اظهار کرد: انصافا اقداماتی که بنیاد سعدی دراین وضعیت بودجه ای برای آموزش و گسترش زبان فارسی در جهان انجام داده است، بسیار ارزشمند و در خور تقدیر بوده است، همچنین مقرر شد کارگروهی متشکل از اعضای منتخب تشکیل شده و مصوبات جلسات را پیگیری کنند.

در این دیدار، طرفین در خصوص آموزش زبان فارسی به غیر فارسی‌زبانان و فعالیت‌های نمایندگی‌های فرهنگی ایران در خارج از کشور، ارسال اقلام فرهنگی و کتاب‌های آموزشی، تجهیز کتابخانه‌ها و ارسال کتاب به مراکز دانشگاهی و آموزش زبان فارسی خارج از کشور بحث و تبادل نظر کردند.

بررسی همکاری‌های آینده و هم‌افزایی برای اعطای فرصت‌های مطالعاتی در زمینه زبان و ادبیات فارسی و بورسیه‌های تحصیلی و آموزش اساتید و دانشجویان زبان فارسی، اعزام فارسی‌آموزان به ایران و بازدید از مراکز دانشگاهی و علمی ایران از دیگر موارد مورد بررسی در این دیدار بود.

در پایان این نشست آقایان سخایی، فلاحت پیشه و دکتر صحرایی، معاونان اداری و مالی، بین الملل و آموزش و پژوهش بنیاد سعدی هر یک گزارش مختصری پیرامون فعالیت‌های این بنیاد به استماع حاضران رساندند.

پایان خبر

 

 

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانانبنیاد سعدیسازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامینشست


نظر شما :