معاون ارشد اتاق بازرگانی لاهور:

کلاس‌های آموزش زبان فارسی برگزار می‌شود

۱۸ آبان ۱۳۹۸ | ۱۲:۱۹ کد : ۲۶۶۱ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۸۰
معاون ارشد اتاق بازرگانی لاهور از برگزاری کلاس‌های آموزش زبان و ادبیات فارسی در این اتاق بازرگانی خبر داد.
کلاس‌های آموزش زبان فارسی برگزار می‌شود


معاون ارشد اتاق بازرگانی لاهور از برگزاری کلاس‌های آموزش زبان و ادبیات فارسی در این اتاق بازرگانی خبر داد

به گزارش روابط عمومی بنیاد  سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، علی‌اکبر رضایی‌فرد، رییس خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور با علی حسام اصغر، معاون ارشد اتاق بازرگانی لاهور، تنویر، مسئول امور برنامه‌ریزی و دیگر مسئولین و اعضای اتاق چون خانم آسیه سیال، ملک محمد خالد، یاسر خورشید دیدار و در خصوص برگزاری کلا‌س‌های زبان و ادبیات فارسی در اتاق بازرگانی لاهور و گسترش روابط فرهنگی و هنری دو جانبه بحث و گفت‌وگو کردند.

علی حسام اصغر در سخنانی، گفت: جمهوری اسلامی ایران طی چند سال اخیر پیشرفت‌های چشمگیری در بخش‌های مختلف داشته است. ایران به عنوان یک کشور برادر مسلمان و بالخصوص کشور همسایه یکی از بهترین انتخاب‌های سرمایه‌گذاری و تجارت برای بازرگانان پاکستانی است.

معاون ارشد اتاق بازرگانی لاهور با اشاره به اهمیت زبان فارسی در پاکستان افزود: لازم است بازرگانان و تاجران کشور پاکستان از زبان و ادبیات فارسی آشنایی لازم را داشته باشند.

وی ادامه داد: مسئولین اتاق بازرگانی لاهور پاکستان در نظر دارند کلاس‌های آموزش زبان و ادبیات فارسی را در اتاق بازرگانی لاهور آغاز کنند، به همین منظور خواستار همکاری خانه فرهنگ ایران در برگزاری این کلاس‌ها هستیم.

رضایی‌فرد هم در سخنانی در این دیدار، گفت: بدون شک جمهوری اسلامی ایران طی سنوات گذشته به عنوان یکی از کشورهای رو به پیشرفت در آمده است و تولیدات داخلی این کشور در بسیار از کشورهای این منطقه صادر می‌شود. علاوه بر این، روابط دو کشور دوست و برادر ایران و پاکستان از آغاز تشکیل کشور پاکستان بسیار خوب بوده است.

رییس خانه فرهنگ ایران اظهار کرد: خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور در 12 دانشگاه و دانشکده ایالت پنجاب، اتاق‌های مخصوص ایرانشناسی را برای معرفی فرهنگ، هنر و تمدن غنی خود دایر کرده است.

وی به برگزاری کلاس‌های آموزش زبان و ادبیات فارسی، خط و خوشنویسی نستعلیق ایرانی و هنر و تذهیب در خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور اشاره کرد.

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانانبنیاد سعدیپاکستان


نظر شما :