جشن روز جهانی نوروز در دانشگاه نومل اسلام‌آباد برگزار می‌شود

۲۱ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۲:۰۹ کد : ۲۲۴۷ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۶۵۸
به همت رایزنی فرهنگی ایران در پاکستان و مرکز تحقیقات زبان فارسی ایران و پاکستان، مراسم جشن جهانی نوروز در دانشگاه نومل با حضور استادان و دانشجویان زبان فارسی برگزار می‌شود.
جشن روز جهانی نوروز در دانشگاه نومل اسلام‌آباد برگزار می‌شود

به همت رایزنی فرهنگی ایران در پاکستان و مرکز تحقیقات زبان فارسی ایران و پاکستان، مراسم جشن جهانی  نوروز در دانشگاه نومل با حضور استادان و دانشجویان زبان فارسی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، محمدرضا کاکا، سرپرست رایزنی فرهنگی ایران در پاکستان به منظور جلب مشارکت دانشگاه نومل اسلام‌آباد برای برگزاری مراسم روز جهانی نوروز، با محمد سفیر، رییس گروه زبان و ادبیات فارسی این دانشگاه در خصوص برگزاری مراسم و جشن جهانی نوروز دیدار وگفت و گو کردند.

در این دیدار طرفین به توافق رسیدند که با مشارکت رایزنی فرهنگی ایران و گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه نومل، مراسم روز جهانی نوروز در محل اتاق ایران‌شناسی این دانشگاه با حضور استادان و دانشجویان برگزار شود.

همچنین به پیشنهاد رایزنی فرهنگی ایران مقرر شد؛ در آستانه برگزاری جشن نوروز مسابقه نگارش انشای ادبی نوروز، طراحی کارت تبریک نوروزی و همچنین تزیین سفره هفت سین بین دانشجویان زبان فارسی دانشگاه نومل برگزار و جوایزی از سوی رایزنی فرهنگی به برگزیدگان اهدا شود.

گفتنی است؛ سرپرست رایزنی فرهنگی کشورمان در این دیدار گفت: نوروز به عنوان یک میراث فرهنگی جهانی در سازمان ملل متحد (یونیسکو) با پیشنهاد کشورهای ایران، پاکستان، افغانستان، ترکمنستان و ... ثبت شد و از آن پس نوروز، وجهه‌ای جهانی پیدا کرد. 

پایان خبر

کلید واژه ها: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان بنیاد سعدی پاکستان


نظر شما :