مذاکره برای راه اندازی کرسی زبان فارسی در دانشگاه بلگراد

۳۰ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۶ کد : ۹۷۸ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۲۷۰
هیاتی دانشگاهی از صربستان برای مذاکره درباره تاسیس کرسی زبان فارسی در دانشگاه بلگراد به ایران سفر می‌کنند.
مذاکره برای راه اندازی کرسی زبان فارسی در دانشگاه بلگراد

هیاتی دانشگاهی از صربستان برای مذاکره درباره تاسیس کرسی زبان فارسی در دانشگاه بلگراد به ایران سفر می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، به دعوت معاون امور بین الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و همت رایزنی فرهنگی ایران در بلگراد و استاد اعزامی بنیاد سعدی، گروهی متشکل از رئیس دانشکده فیلولوژی دانشگاه بلگراد، نماینده وزارت آموزش صربستان و معاونین این دانشگاه برای مذاکره در ارتباط با تاسیس کرسی زبان فارسی در این دانشکده و شروع تعاملات دانشگاهی با نهادهای ذی‌ربط از جمله دانشگاه تهران و بنیاد سعدی به تهران می‌آیند. 

دانشکده فیلولوژی دانشگاه بلگراد،یکی از قوی‌ترین دانشکده ها از نظر تنوع در آموزش و پژوهش 34 زبان‌ مختلف در منطقه شرق اروپا محسوب می‌شود و قدمتی دویست ساله دارد.

این دانشکده متشکل از ۱۴ دپارتمان آموزشی است و هر دپارتمان، کرسی‌های مستقل و متعددی را زیر پوشش دارد. درس زبان فارسی در دانشکده زبان به عنوان « واحد انتخابی/ اختیاری» و از سوی دپارتمان شرق‌شناسی  ارائه می‌شود که هم‌اکنون کرسی مستقل (برای پذیرش دانشجو در مقطع چهارساله کارشناسی) ندارد و قرار است پس از مذاکرات و تفاهم نامه ها، زمینه برای تاسیس کرسی مستقل زبان فارسی در این دانشگاه فراهم آید.

در راس این هیات دکتر لیلیانا مارکوویچ، رئیس دانشکده فیلولوژی دانشگاه بلگراد و دکتر میلیتسا تاسوسکا مشاور وزیر آموزش صربستان قرار دارند و همچنین دکتر یولیانا وچوو، معاون بین‌الملل، دکتر لیلیانا باییچ، معاون آموزشی و برنامه‌ریزی درسی، دکتر الکساندر اورانش، رئیس دپارتمان کتابداری دانشکده و دکتر میلیتسا کوچویچ، مدیر مرکز مطالعات آسیا دانشکده فیلولوژی دانشگاه بلگراد نیز در ترکیب این هیات دانشگاهی هستند.

پایان خبر


نظر شما :