آغاز دوره جدید آموزش زبان فارسی در دهلی‌نو

۲۸ فروردین ۱۳۹۶ | ۰۲:۵۴ کد : ۹۶۹ رویدادهای پیش رو
تعداد بازدید:۲۷۶
دوره جدید آموزش زبان فارسی در خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در دهلی‌نو آغاز شد.
آغاز دوره جدید آموزش زبان فارسی در دهلی‌نو

دوره جدید آموزش زبان فارسی در خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در دهلی‌نو آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، دوره جدید آموزش زبان فارسی، 18 فروردین‌ماه با حضور علی دهگاهی، رایزن فرهنگی کشورمان، کلیم اصغر، استاد دانشگاه جامعه ملیه اسلامیه و دانش‌پژوهان زبان فارسی در محل خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در دهلی‌نو آغاز شد.

دهگاهی در سخنان خود، با اشاره به قدمت خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در دهلی‌نو گفت: خانه فرهنگ کشورمان یکی از قدیمی‌ترین مراکز فرهنگی در هند با بیش از شصت سال سابقه فعالیت دارد و فعالیت‌های مختلفی از جمله برگزاری سمینار و کنفرانس، چاپ کتاب و ... انجام می‌دهد.

رایزن فرهنگی کشورمان با تأکید بر اهمیت آموزش زبان فارسی در دهلی‌نو اظهار کرد: روابط فرهنگی ایران و هند بیش از هزار سال قدمت دارد و خانه فرهنگ ایران در دهلی‌نو نماد این روابط فرهنگی دیرینه است.

وی زبان و ادبیات فارسی را بخش مهمی از روابط فرهنگی دو کشور دانست و افزود: فرهنگ هند برای اولین بار از طریق کتاب پنج تنترا به زبان فارسی باستان منتقل شد و بعد ها به سراسر دنیا انتقال یافت. فارسی، زبان هویت و فرهنگ مردم هند است.

دهگاهی با اشاره به خدمات هندیان به زبان فارسی گفت: ایرانیان به پاس خدمات هندیان به این زبان یکی از سبک‌های مهمی شعری را به نام سبک هندی نامیده‌اند.

در پایان این مراسم، گواهینامه قبولی به دانش‌پژوهان ترم گذشته زبان فارسی خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در دهلی‌نو، اعطاء شد.

پایان خبر


نظر شما :