پایان چهارمین دوره آموزش زبان فارسی در سوریه

۲۲ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۱ کد : ۹۴۴ رویدادهای پیش رو
تعداد بازدید:۴۷۶
چهارمین دوره آموزش زبان فارسی با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و دفتر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در زینبیه پایان یافت.
پایان چهارمین دوره آموزش زبان فارسی در سوریه
به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، چهارمین دوره آموزش زبان فارسی، 16 اسفندماه با حضور آیت‌الله طباطبایی، نماینده مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در سوریه، مصطفی نجاریان‌زاده، سرپرست رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و با همکاری رایزنی فرهنگی کشورمان و دفتر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در زینبیه پایان یافت.
 
در مراسم اختتامیه این دوره، ضیایی، مسئول اجرایی امور فرهنگی دفتر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در سوریه به اهمیت آموزش زبان فارسی اشاره کرد و در ادامه، علی الراعی، از فارسی‌آموزان سوریه ضمن تشکر از دفتر مقام معظم رهبری و رایزنی فرهنگی کشورمان به قرائت اشعاری با عنوان «من عاشق ایرانم» پرداخت.
 
حجت‌الاسلام شهیدی، مدیر امور فرهنگی در دفتر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) گفت: در کنار خدمات فرهنگی ارائه شده به مراجعین، ما نیز به آموزش و نشر زبان فارسی اهتمام داریم و این دوره‌های متعدد آموزشی، گواه عملی این اهتمام است.
 
نجاریان‌زاده، رایزن فرهنگی کشورمان و نماینده بنیاد سعدی در سوریه طی سخنانی، ضمن بیان حدیثی از حضرت امام علی (ع) پیرامون علم و اهتمام جمهوری اسلامی ایران به علم و دانش، گفت: زبان فارسی دومین زبان جهان اسلام است.
 
وی به برگزاری چهارمین دوره زبان فارسی اشاره و تصریح کرد: مرحله اول مقدماتی آموزش زبان فارسی این دوره جدید در دو کلاس جداگانه در دفتر مقام معظم رهبری در منطقه زینبیه برگزار شده است. شرکت‌کنندگان این دوره از کشورهای سوریه، لبنان، عراق و افغانستان حضور دارند.
 
شیخ حیدر نورالدین، مسئول امور پژوهشی دفتر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) با تأکید بر اهمیت آموزش زبان فارسی، به ادامه دادن در فراگیری این زبان شیرین و علمی توصیه کرد.
 
آیت‌الله طباطبایی، نماینده مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در سوریه خطاب به شرکت‌کنندگان این دوره آموزشی، گفت: امیدارم با فراگیری زبان فارسی بتوانید علوم اسلامی و ادبی که به زبان فارسی تألیف شده را به شکل خوبی فراگیرید. شما نیز با آشنایی بهتر به این زبان می‌توانید به مراتب علمی بالایی دست یابید.
 
بنابر اعلام این خبر، کتاب آموزشی دوره مقدماتی زبان فارسی، کتاب (الفارسیه للعرب) تألیف آذرشب، است که برای تدریس دروس از حسن مصری و خانم زهرا نوری، از اساتید زبان فارسی استفاده می‌شود.
 
 
انتهای پیام/
 

نظر شما :