نشست مناظره‌ای مسئولان بنیاد سعدی و سازمان میراث فرهنگی در باشگاه خبرنگاران جوان

۲۱ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۵:۵۰ کد : ۹۴۰ رویدادهای پیش رو
تعداد بازدید:۶۳۲
نقش زبان فارسی در توسعه گردشگری با حضور معاون بین الملل بنیاد سعدی و مدیر کل دفتر مطالعات و آموزش گردشگری سازمان میراث فرهنگی در «باشگاه خبرنگاران جوان» بررسی شد.
نشست مناظره‌ای مسئولان بنیاد سعدی و سازمان میراث فرهنگی در باشگاه خبرنگاران جوان
در نشست مناظره‌ای باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛
رنجبر: ایران بیش از 5 میلیون نفر گردشگر جذب می‌کند/ دربندی: امضای تفاهمنامه میان بنیاد سعدی با سازمان میراث فرهنگی و صداوسیما
 
 
به گزارش خبرنگارحوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ زبان، پدیده‌ای متحول و زنده است که همواره در حال بازسازی خویش است. دلیل آن نیز روشن است؛ این پدیده بر بستر وجود زنده انسانی و ارتباطات و گستره عمل اجتماعی، حرکت می‌کند، در نتیجه، در یک رابطه دایمی با بستر خویش، متأثر از دیالکتیک تکامل و قوانین حاکم بر حرکت جامعه است. اما موضوعی که کمتر کسی به آن توجه کرده، اهمیت ویژه‌ زبان فارسی است که در هر زمینه‌ای می‌تواند تاثیرگذار باشد، حتی گردشگری. به این بهانه میزگردی را با موضوع «تاثیر زبان فارسی در توسعه گردشگری» در خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان برگزار کردیم که سید محمدرضا دربندی، معاون امور بین الملل بنیاد سعدی و محسن رنجبر، مدیر کل دفتر مطالعات و آموزش گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این باره توضیحاتی را ارائه دادند که مشروح آن را می‌توانید بخوانید:
 
 
متن کامل مناظره را در صفحه باشگاه خبرنگاران جوان بخوانید:

نظر شما :