حضور بنیاد سعدی در دهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران

۱۹ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۴:۲۹ کد : ۹۰۰ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۳۱۳
بنیاد سعدی به منظور معرفی فعالیت‌های خود در حوزه ایران‌شناسی و آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان در دهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران حضور دارد.
حضور بنیاد سعدی در دهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، آموزش زبان فارسی فرصت خوبی برای معرفی ایران واقعی به غیر فارسی زبانان است و یکی از برنامه‌های مهم بنیاد سعدی به عنوان متولی آموزش و گسترش زبان فارسی در جهان، برگزاری مرتب دوره‌های دانش‌افزایی کوتاه‌مدت و بلند‌مدت زبان فارسی با هدف آشنایی فارسی‌آموزان با فرهنگ و ادب این مرز و بوم است که علاوه بر آموزش‌های تکمیلی زبان فارسی، بازدید از نقاط تاریخی، تفریحی و گردشگری تهران و دیگر شهرهای ایران نیز در برنامه‌ دوره‌های دانش‌افزایی قرار دارد.

رشته‌های ایرانشناسی، خاورمیانه شناسی، زبان‌های شرقی، زبان‌های خاورمیانه، شرق‌شناسی و زبان وادبیات فارسی از جمله رشته‌های دانشگاهی است که در دانشگاه‌های سراسر جهان تدریس می‌شود و کرسی زبان فارسی در 60 کشور دنیا فعال است؛ برهمین اساس دانشجویان و فارغ التحصیلان این رشته‌ها زبان فارسی را در کنار درس‌های تخصصی خود می‌آموزند و علاقمند سفر به ایران می شوند.

بنابراین بنیاد سعدی به منظور آشنایی مجموعه‌های فعال در صنعت گردشگری با فعالیت‌های این بنیاد و نیز برقراری ارتباط و ایجاد تعامل با این مجموعه‌ها، برای دومین سال متوالی در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع دستی تهران شرکت کرده است.

ریاست جمهوری ایران نیز در جلسه 771 شورای‌عالی انقلاب فرهنگی بر همکاری دو جانبه بنیاد سعدی و حوزه‌های گردشگری و حضور مستمر در برنامه‌های گردشگری تاکید داشت و  گسترش زبان فارسی را یکی از وظایف ملی، دینی و انقلابی دانست.

وی در این جلسه با اشاره به ضرورت تقویت انگیزه آموختن زبان فارسی، گسترش روابط تجاری و اقتصادی، توسعه گردشگری و روابط دانشگاهی و علمی به عنوان یکی از عوامل گسترش زبان فارسی در جهان، بهره‌مندی از فناوری پیشرفته فضای مجازی و رسانه‌های ماهواره‌ای را مهم ارزیابی کرد.

همچنین در این جلسه از شورای عالی انقلاب فرهنگی مقرر شد بنیاد سعدی طراحی‌های لازم را برای علاقمندان به ارتباط و تعامل با ایران در زمینه‌های تجاری، زیارتی و گردشگری انجام دهد.

بر این اساس، آثار تالیفی بنیاد سعدی همچون کتاب‌های ایران‌شناسی، لذت خواندن، سلام فارسی و کتاب دو زبانه خمره در غرفه 40B، سالن 41 نمایشگاه بین‌المللی تهران به مخاطبان و علاقمندان به فراگیری زبان فارسی عرضه می‌شود.

دانشجویان دانشگاه‌های روسیه نیز که در حال گذراندن دوره دانش‌افزایی در بنیاد سعدی هستند، امروز عصر با حضور در دهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران ضمن بازدید از این نمایشگاه در غرفه این بنیاد حاضر می‌شوند.

 

پایان خبر/

 

 


نظر شما :