معرفی زبان فارسی در سنگال با شعار «دیپلماسی قند پارسی»

۲۶ آبان ۱۳۹۵ | ۱۳:۵۷ کد : ۸۰۵ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۳۵۲
دانشجوی دکتری زبان و ادبیات فارسی اهل سنگال در همایشی قرآنی در کشورش، از امنیت ایران و توسعه زبان فارسی، برای هموطنانش سخن گفت.
معرفی زبان فارسی در سنگال با شعار «دیپلماسی قند پارسی»

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، با هماهنگی سید حسن عصمتی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و نماینده بنیاد سعدی در سنگال و با شعار «دیپلماسی قند پارسی»، خانم «سعاد لی» دانشجوی مقطع دکتری زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تربیت مدرس به معرفی زبان فارسی و تجربیات زندگی خود در ایران پرداخت.

سعاد لی  در همایش «بررسی افکار قرآنی امام خمینی(ره) و شیخ احمدو بامبا» که در شهر تیئس واقع در ٦٠ کیلومتری داکار شرکت کرده بود، اظهارکرد: ایران کشوری امن و مهمان دوست است و اکنون ١٠ دانشجوی سنگالی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در این کشور با آسایش کامل در حال تحصیل هستند .

وی تصریح کرد:  من قصد دارم پس از فارغ التحصیلی به سنگال برگردم و ضمن عضویت در هیأت علمی دانشگاه شیخ آنتادیوپ داکار، به توسعه زبان و ادبیات فارسی در سنگال مشغول شوم.

خانم سعاد لی مدرک کارشناسی خود را از دپارتمان زبان، ادبیات و تمدن پارسی دانشگاه داکار دریافت کرده و برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و کارشناسی دکتری هفت سال است که در ایران زندگی می‌کند.

پایان خبر/


نظر شما :