باغ موزه دفاع مقدس، جذاب ترین مکان برای دانش آموزان روس

۲۶ آبان ۱۳۹۵ | ۱۹:۵۵ کد : ۸۰۴ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۳۳۸
دانش آموزان آستاراخان روسیه در پایان حضور در دوره دانش افزایی زبان فارسی، از باغ موزه دفاع مقدس، برج میلاد و کاخ گلستان به عنوان جذاب ترین اماکن گردشگری خود یاد کردند.
باغ موزه دفاع مقدس، جذاب ترین مکان برای دانش آموزان روس

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، آیین اختتامیه دوره دانش افزایی دانش آموزان مدرسه زبان‌شناسی آستاراخان روسیه با حضور سید محمدرضا دربندی، معاون بین‌الملل بنیاد سعدی، عبّاس نجّار، مدیر آموزش بنیاد سعدی و استادان دوره دانش افزایی، در ساختمان این بنیاد برگزار شد.

سید محمدرضا دربندی در این آیین ضمن اظهار خرسندی نسبت به افزایش سرعت یادگیری زبان فارسی توسط این دانش آموزان در مدت کوتاه یک هفته‌ایی، گفت: حال که شما به ایران آمده‌اید و در کشور ما زبان فارسی‌تان تقویت شده است امیدوارم نسبت به دیگر همکلاسی های خود مزیت‌های بیشتری از این سفر بدست آورده باشید و تحصیلات دانشگاهی خود را نیز در رشته زبان و ادبیات فارسی ادامه دهید.

دربندی همچنین خطاب به دانش آموزان روس که در مدت کوتاهی توانسته اند زبان فارسی خود را تقویت کنند، افزود: شما بسیار بهتر از روز اول که به ایران آمدید صحبت می‌کنید و این یعنی افراد باهوشی هستید که در این مدت کوتاه، یادگیری زبان فارسی شما بسیار رشد کرده است و امیدوارم در 15 سال آینده جزء افراد مهم کشور خود همچون رییس جمهور، نماینده مجلس و سفیر باشید و ارتباط شما با ما برقرار باشد.

همچنین عبّاس نجّار، مدیر آموزش بنیاد سعدی در این آیین گفت: امروز خیلی خوشحالم که می‌بینم شما نسبت به هفته پیش که در آزمون تعیین سطح شرکت کردید بسیار بهتر صحبت می‌کنید و این موضوع از نمرات شما هم مشخص است.

وی گفت: امیدوارم با همین علاقه یادگیری زبان فارسی را ادامه دهید و این دوره مجددا در سطح‌های بالاتر برای شما و دوستانتان تکرار شود.

در این مراسم مدیر مدرسه آستاراخان روسیه نیز که زبان فارسی نمی‌دانست و به عنوان همراه دانش آموزان به ایران آمده بود، گفت: از مهمان نوازی بنیاد سعدی و همکاران شما بسیار تشکر می‌کنم و خوشحالم که در این مدت زبان فارسی دانش‌آموزان ما رشد داشته است و آنها امروز مانند مترجم صحبت‌های من را برای شما ترجمه می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد که مدرسه وی یک مدرسه زبان‌شناسی است و زبان‌های مختلف آموزش داده می‌شود اما علاقه به زبان فارسی بسیار قابل توجه است و اظهار امیدواری کرد که این دوره‌ها برای دیگر دانش‌آموزان هم برگزار شود تا سریع‌تر این زبان را فراگیرند.

دراین مراسم همچنین هریک از فارسی‌آموزان ضمن معرفی خود به مسولان بنیاد سعدی، از نقاط دیدنی تهران که بازدید کرده بودند اظهار شگفتی کرده و از باغ موزه دفاع مقدس به عنوان یکی از محل‌های جذاب در گردشگری خود یاد کردند. آنها همچنین از برج میلاد و معماری کاخ موزه گلستان سخن گفتند و چلوکباب را لذیذترین غذای ایرانی دانستند که سیار پسندیده بودند.

در پایان این مراسم به هریک از فارسی آموزان گواهی گذراندن دوره دانش افزایی به همراه نتیجه تعیین سطح، همچنین کتاب‌های آموزش زبان فارسی و هدایای فرهنگی اهدا شد.

 

پایان خبر/


نظر شما :