راهکارهای تقویت کرسی زبان فارسی درکشورهای اسکاندیناوی

۲۴ آبان ۱۳۹۵ | ۱۴:۰۲ کد : ۸۰۰ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۳۳۳
با حضور رایزن علمی سفارت ایران در دانمارک، راهکارهای تقویت کرسی زبان فارسی در کشورهای اسکاندیناوی در بنیاد سعدی بررسی شد.
راهکارهای تقویت کرسی زبان فارسی درکشورهای اسکاندیناوی

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، دکتر علی اصغر میریان، رایزن علمی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دانمارک، ضمن حضور در بنیاد سعدی با دکتر رضامراد صحرایی، معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی و مدیران این معاونت دیدار و گزارشی از وضعیت فارسی آموزان، منابع و محتوای آموزشی در منطقه اسکاندیناوی، نیازهای موجود آموزشی و کلاس های زبان فارسی در دانمارک ارائه کرد.

وی با اشاره به حمایت سفارت ایران از راه‌اندازی کرسی زبان فارسی و رشته ایران‌شناسی در دپارتمان زبان‌های خارجی دانشگاه کوپنهاک، یادآور شد که این دپارتمان بیشترین دانشجو را نسبت به زبان‌های غیر اروپایی دیگر در دانمارک دارد.

وی افزود: در حال حاضر حدود 40 دانشجوی کارشناسی و 20دانشجوی کارشناسی ارشد در این رشته مشغول به تحصیل هستند و به زودی دوره دکتری این رشته نیز در دانشگاه کوپنهاک راه‌اندازی خواهد شد.

دکتر میریان با اشاره به حضور تعداد زیادی از ایرانیان در دانمارک و علاقه خانواده ها فرزندان آنها به یادگیری زبان فارسی، گفت: هم اکنون در پنج مدرسه در کوپنهاگ زبان فارسی تدریس می‌شود اما مشکل اصلی آنها فقدان متن و محتوای آموزشی مناسب است.

در ادامه این دیدار دکتر صحرایی، معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی نیز با اشاره به فعالیت‌های این بنیاد و برگزاری دوره‌های دانش‌ افزایی زبان فارسی و گفت: ما برای پذیرش فارسی‌آموزان دانمارکی در دوره‌های دانش افزایی کوتاه مدت آمادگی داریم.

وی همچنین آمادگی بنیاد را برای تهیه متون آموزشی ویژه دانشجویان و دانش‌آموزان دانمارکی یادآور شد و نمونه‌هایی از آثار تهیه شده در بنیاد را جهت بهره‌برداری به رایزن علمی سفارت جمهوری اسلامی ایران تقدیم کرد.

معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی همچنین با اشاره به کتاب‌های تهیه شده در بنیاد سعدی، گفت: کتاب پایه ویژه فارسی‌آموزان مبتدی در حال تولید است که امکان تهیه این کتاب به صورت دوزبانه فارسی-دانمارکی نیز برای بنیاد سعدی فراهم است.

در پایان مقرر شد ارتباط بین بنیاد سعدی و سفارت جمهوری اسلامی ایران در دانمارک با همکاری معاونت بین‌الملل بیش از گذشته باشد.

پایان خبر/


نظر شما :