لزوم برگزاری دوره های آموزش زبان فارسی در اتریش

۲۶ مهر ۱۳۹۵ | ۱۷:۲۲ کد : ۷۵۷ رویدادهای پیش رو
تعداد بازدید:۵۳۳
قائم مقام دانشگاه علمی کاربردی IMC اتریش بر لزوم برگزاری دوره‌های آموزش زبان فارسی در این دانشگاه و سایر دانشگاه‌های فعال در صنعت توریست با حمایت رایزنی فرهنگی ایران به عنوان نماینده بنیاد سعدی در اتریش، تاکید کرد.
لزوم برگزاری دوره های آموزش زبان فارسی در اتریش

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، محمدرضا وصفی، رایزن فرهنگی کشورمان و نماینده بنیاد سعدی در اتریش، به منظور توسعه روابط فرهنگی و علمی تهران و وین، با برخی از مسئولان و شخصیت‌های فرهنگی اتریش دیدار کرد.

«کارل انس فلنر» قائم مقام دانشگاه علمی کاربردی IMC شهر کرمس اتریش که یکی از مهم‌ترین دانشگاه بین‌المللی‌‌ و تخصصی در حوزه صنعت و مدیریت شهری است در دیدار با محمدرضا وصفی در محل رایزنی فرهنگی کشورمان لزوم برگزاری دوره‌های آموزش زبان فارسی در این دانشگاه و سایر دانشگاه‌های فعال در صنعت توریست با حمایت رایزنی فرهنگی ایران به عنوان نماینده بنیاد سعدی را یادآور شد.

وی همچنین با اشاره به سفر خود و هیأتی از دانشگاه علمی کاربردی IMC به ایران در آینده‌ای نزدیک،  خواهان مساعدت در تعیین سرفصل برنامه‌های این هیأت شد و درخواست کرد که امکان برگزاری جلسات مشترک بین این دانشگاه با دانشگاه‌های فعال در کشورمان در حوزه صنعت توریست و مدیریت شهری و گردشگری، در این سفر مهیا شود.

در این دیدار همچنین برگزاری سمینار تخصصی یک روزه با عنوان «مولانا جلال‌الدین بلخی و صلح» در سال ۲۰۱۷ در دانشگاه علمی کاربردی IMC بررسی شد.

رایزن فرهنگی کشورمان و نماینده بنیاد سعدی در اتریش همچنین به منظور بررسی ارتقای سطح آموزش زبان فارسی در دانشگاه وین و نیز ایجاد اتاق ایران و دپارتمان ایران‌شناسی در این دانشگاه، با رییس و تنی چند از اعضای دانشکده شرق‌شناسی دانشگاه وین‌ دیدار کرد.

در این دیدار که با حضور «گیزلا پروهسکا ایزل»، رییس دانشکده و استاد بخش ترک‌شناسی، «اشتفان پروهاسک»، استاد عرب‌شناسی و معاون برنامه‌ریزی دانشکده، «بتینا لایتنر»، معاون گروه عرب‌شناسی و «لورکر»، اسلام‌شناس اتریشی برگزار شد، طرف اتریشی در خصوص موضوعاتی همچون فرهنگ و تمدن، زبان و تاریخ، مباحثی را مطرح کردند.

گیزلا پروهسکا ایزل، رییس دانشکده و استاد بخش ترک‌شناسی دانشگاه وین گفت: طی سه سال گذشته بارها پرونده ارتقای سطح روابط با ایران در حوزه آموزش و پژوهش گشوده شده؛ اما به نظر می‌رسد تا رییس دانشگاه و وزات خارجه اتریش تصمیمی قاطع در این خصوص نگیرد، نمی‌توان بیش از شرایط موجود، ترسیمی برای آینده داشت.

وی افزود: با این ‌حال دانشکده شرق‌شناسی در حال نگارش سرفصل‌های لازم در این‌ خصوص است.

در ادامه این دیدار وصفی، رایزن فرهنگی ایران در اتریش، اظهار کرد: علاقمندیم تا دپارتمان ایران‌شناسی به شکل بین رشته‌ای در دانشگاه وین‌ تأسیس شود تا به این ترتیب بتوان در جذب دانشجو، چشم‌انداز روشن و پرجاذبه‌ای را ترسیم کنیم. همچنین تمایل داریم در نگارش سرفصل‌های مد نظر دانشکده شرق‌شناسی، با شما همکاری کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به وجود گروه آشوری‌پژوهی در دانشکده شرق‌شناسی دانشگاه وین، آمادگی داریم تا با توجه به وجود اساتید آشوری ـ ارمنی در ایران، نسبت به اعزام استاد برای دوره‌های کوتاه مدت به این دانشکده اقدام کنیم.

پایان خبر/


نظر شما :