پایان ‌دوره آموزش زبان فارسی در ترکمنستان

۳۱ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۹:۱۵ کد : ۷۲۷ رویدادهای پیش رو
تعداد بازدید:۴۸۶
‌دوره آموزش زبان و ادبیات فارسی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عشق‌آباد، پایان یافت.

به گزارش بنیاد سعدی، همزمان با پایان دوره آموزش زبان و ادبیات فارسی (ترم تابستانه) رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، آزمون پایانی در دو مرحله کتبی و شفاهی (گفتاری) در عشق‌آباد برگزار شد.

این امتحانات به مدت سه روز در در دو نوبت صبح و عصر صورت گرفت که فارسی‌آموزان براساس متون و فصول ارایه شده طول ترم، به رقابت با یکدیگر پرداختند.

فارسی‌آموزان در این دوره‌ها ضمن یادگرفتن الفبای زبان فارسی، اعداد، واژه‌ها، جمله‌بندی‌های ساده، افعال، اعداد شمارشی و ترتیبی و دستور زبان فارسی را در سطوح مقدماتی، متوسطه، پیشرفته و عالی آموزش دیدند و در خصوص زبان گفتاری و مکالمات روزمره نیز به صورت شنیداری و تصویری در تمرینات عملی شرکت کردند.

فارسی‌آموزان شرکت‌کننده در این آزمون با کسب نمره قبولی (حداقل 65 از 100 نمره) و سپس در صورت کسب نمره قبولی از آزمون شفاهی با اخذ گواهینامه پایان دوره آموزشی زبان و ادبیات فارسی فارغ‌التحصیل می‌شوند.

گفتنی است، جهت پیشرفت در آموزش زبان گفتاری و در راستای استفاده از ابزار جدید آموزشی با برنامه‌ریزی مناسب رایزنی فرهنگی ایران، فارسی‌آموزان از امکانات مختلف آموزشی از قبیل نمایش فیلم، تکثیر لوح‌های فشرده برای مکالمه، قصه و سرود و اشعار بهره‌مند شدند.

 

انتهای پیام/


نظر شما :