آغاز نوبت دوم دوره‌ی تخصصی تربیت مدرس بنیاد سعدی

۳۰ تیر ۱۳۹۵ | ۱۵:۵۲ کد : ۵۶۸ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۴۵۶
مدیر آموزشی بنیاد سعدی از آغاز نوبت دوم «دوره تخصصی تربیت مدرس زبان فارسی به غیر فارسی زبانان» با حضور 13 مدرس پذیرفته شده، در بنیاد سعدی خبر داد.
آغاز نوبت دوم دوره‌ی تخصصی تربیت مدرس بنیاد سعدی

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، عباس نجار با اشاره به استقبال مدرسان زبان فارسی به غیر فارسی زبانان از برگزاری دوره تخصصی تربیت مدرس اظهار کرد: به دلیل محدودیت در فضا، نوبت اول با حضور 30 مدرس در اوایل خرداد برگزار شد و گروه دوم از امروز 30 تیرماه کلاس های آموزشی خود را آغاز خواهند کرد.

وی افزود: دوره تربیت مدرس زبان فارسی به غیر فارسی زبانان یا Persian Teacher Training Course شامل دوره‌ی فشرده‌ی آموزشی در چهل ساعت و با هدف ارتقای سطح علمی و مهارت‌های حرفه‌ای آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان برگزار می‌شود.

نجار افزود: درس های «آشنایی با نظام زبان فارسی و زیر نظام‌های آن» و «کارگاه روش تدریس مهارت خواندن و واژه» هر کدام در 20 ساعت آموزشی توسط دکتر امیر زندمقدم، عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی و دکتر شهرام مدرس خیابانی، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد کرج، از استادان آزفا و زبان‌شناسی، برای شرکت کنندگان ارائه خواهد شد.

وی ادامه داد: این کلاس‌ها که از امروز چهارشنبه 30 تیرماه آغاز می‌شود، با 5 کلاس و 10 ساعت آموزشی طی دو هفته و در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه به صورت فشرده، برگزار و 7 مرداد به پایان می‌رسد.

گفتنی است، دوره های تخصصی تربیت مدرس بنیاد سعدی در دو بخش تخصصی و تکمیلی برگزار می شود که در بخش تخصصی، درس‌ پایه «آشنایی با نظام زبان فارسی و زیر نظام‌های آن» و همچنین «کارگاه روش تدریس مهارت خواندن و واژه»، «کارگاه روش تدریس مهارت شنیدن و تلفظ»، «کارگاه روش تدریس مهارت صحبت کردن و مکالمه» و «کارگاه روش تدریس مهارت نوشتن و دستور»، ارائه می شود.

همچنین در بخش تکمیلی دوره تربیت مدرس زبان فارسی، درس‌های تخصصی با موضوعات «آموزش زبان فارسی مبتنی بر وب (CALL)»، «پیکره پژوهی(تحلیل خطاها/زبان میانی فارسی آموزان خارجی)»، «آزمون سازی زبان فارسی»، «آموزش ادبیات فارسی به خارجیان» و «رده شناسی آموزش زبان فارسی»، به حاضرین در دوره تدریس خواهد شد.

در پایان دوره‌های تخصصی تربیت مدرس زبان فارسی به غیر فارسی زبانان، گواهینامه معتبر برای شرکت کنندگان، صادر و از پذیرفته شدگان برای تدریس در دوره های کوتاه مدت و بلند مدت آموزش زبان فارسی در داخل و خارج کشور استفاده خواهد شد.

پایان/ 


نظر شما :