بزرگداشت حکیم عمر خیام در بلاروس

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۱:۵۱ کد : ۵۰۴ رویدادهای پیش رو
تعداد بازدید:۵۹۶
رایزنی فرهنگی ایران در بلاروس، بزرگداشت حکیم عمر خیام را با حضور اساتید و صاحبنظران و فارسی‌آموزان دانشگاه‌های مختلف این کشور، برگزار کرد.
بزرگداشت حکیم عمر خیام در بلاروس

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، رایزنی فرهنگی ایران در بلاروس، روز سه‌شنبه 28 اردیبهشت، بزرگداشت حکیم عمر خیام را با حضور اساتید و صاحبنظران و دانشجویان و فارسی‌آموزان دانشگاه‌های مختلف بلاروس و در محل دانشکده بین‌الملل دانشگاه بگئو در شهر مینسک (پایتخت) برگزار کرد.

سخنرانی رییس دانشکده بین‌الملل دانشگاه بگئو و همچنین رایزن فرهنگی ایران در بلاروس، ارایه مقالات تخصصی، اجرای سرود، مسابقه دکلمه و اختتامیه و اهدای جوایز، بخش‌های مختلف این کنفرانس را شکل دادند.

نگاهی به تاریخ ترجمه رباعیات خیام به زبان‌های اسلاوی شرقی، خیام: ستاره‌شناس و نگاه او به مسأله زمان، صوفیسم در اشعار عمر خیام، نوروزنامه عمر خیام و ایجاد تقویم جدید خورشیدی، تفکر خیام در رباعیاتش، هنر ایران و تصویر حوری در شعری از خیام و معماری آرامگاه خیام، از جمله موضوعات مقالات ارایه شده در این کنفرانس بودند.

تمامی این مقالات به زبان فارسی ترجمه شده و به کلیه دانشجویانی که در این کنفرانس شرکت کردند و مشارکت اجرایی داشته‌اند، گواهینامه امضا شده از سوی رایزنی فرهنگی ایران در بلاروس و دانشکده بین‌الملل دانشگاه بگئو ارایه شد.

 

انتهای پیام/


نظر شما :