رییس بنیاد سعدی، درگذشت شاعر و ادیب افغان را تسلیت گفت

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۴:۱۶ کد : ۴۸۹ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۶۴۱
دکتر حداد عادل در اطلاعیه‌ای درگذشت استاد محب بارش، شاعر و ادیب افغان را به جامعه علمی و ادبی افغانستان تسلیت گفت.
رییس بنیاد سعدی، درگذشت شاعر و ادیب افغان را تسلیت گفت

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، دکتر غلامعلی حداد عادل، رئیس بنیاد سعدی در پیامی، ضمن ابراز همدری با جامعه علمی، فرهنگی و ادبی افغانستان و همچنین استادان و دانشجویان زبان و ادبیات فارسی، مرحوم محب بارش را منشأ خدمات ادبی، علمی و فرهنگی ارزشمندی دانسته است.

متن پیام تسلیت دکتر غلامعلی حداد عادل، به شرح ذیل است:

 

«انّا لله و انّا الیه راجعون

درگذشت سخنور توانا، شاعر برجسته و استاد گرانقدر زبان و ادبیات فارسی جناب آقای دکتر محب بارش موجب تأسف عمیق شد.

آن استاد والامقام منشأ خدمت ادبی، علمی و فرهنگی بسیار ارزشمندی بود. او بیش از سی سال از عمر پربار خویش را صرف آموزش جوانان افغانستان کرد و امروز جمع زیادی از فعالان عرصه فرهنگ و ادب و تحصیلکردگان دانشگاه کابل، مدیون زحمات ایشان هستند.

اینجانب به نمایندگی از بنیاد سعدی و فرهنگستان زبان و ادب فارسی و استادان زبان و ادب فارسی در ایران، فقدان آن استاد گرانمایه و سختکوش را به خانواده محترم ایشان، جامعه علمی، فرهنگی و ادبی افغانستان بویژه استادان و دانشجویان زبان و ادبیات فارسی تسلیت گفته و از درگاه خداوند متعال برای آن عالم فرزانه، علوّ درجات و رحمت واسعه و برای بازماندگان صبر و اجر می طلبم.

غلامعلی حداد عادل

رئیس بنیاد سعدی و فرهنگستان زبان و ادب فارسی»

 

گفتنی است، دکتر محب بارش، استاد دانشکده زبان و ادبیات دانشگاه کابل و یکی از بزرگان ادبیات افغانستان که آثار ارزشمندی همچون «بارش محبت» و «یک روز بی دروغ» و نیز مقالات ادبی متعددی از خود به جای گذاشته است، چندی پیش به دلیل عارضه قلبی دارفانی را وداع گفت و موجب اندوه جامعه فرهنگی افغانستان و حوزه زبان فارسی شد.

پایان خبر///


نظر شما :