افتتاح مرکز ایرانشناسی و زبان فارسی در روسیه

۲۹ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۳:۴۱ کد : ۴۵۱ رویدادهای پیش رو
تعداد بازدید:۳۴۸
مرکز ایرانشناسی و زبان فارسی، 26 فروردین‌ماه به همت رایزنی فرهنگی ایران در دانشگاه فدرال اورال روسیه افتتاح شد.
افتتاح مرکز ایرانشناسی و زبان فارسی در روسیه

مرکز ایرانشناسی و زبان فارسی، 26 فروردین‌ماه به همت رایزنی فرهنگی ایران در دانشگاه فدرال اورال روسیه افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، به همت رایزنی فرهنگی ایران در روسیه، مرکز ایرانشناسی و زبان فارسی، روز پنجشنبه، 26 فروردین‌ماه با حضور رضا ملکی، رایزن فرهنگی کشورمان و ویکتور اناتولیوسچ کاکشارف، رئیس دانشگاه فدرال اورال در محل این دانشگاه، افتتاح شد.

در ابتدای این مراسم، ملکی با اشاره به توسعه روابط روسیه و ایران و نیاز به آشنایی بیشتر مردم روسیه به ویژه بخش آکادمیک، افتتاح اتاق‌های ایران و مراکز زبان فارسی را در توسعه روابط دو کشور با اهمیت برشمرد.

رایزن فرهنگی ایران به حمایت از این بخش توسط رایزنی فرهنگی کشورمان برای تقویت دانشجویان زبان فارسی و ایرانشناسان از طریق اعطای بورسیه و فرصت مطالعاتی از سوی مراکز معتبر علمی و دانشگاهی در ایران اشاره کرد.

وی در ادامه سخنان خود، از مساعدت و همراهی دانشگاه فدرال اورال جهت ایجاد این مرکز به ویژه ریاست دانشگاه قدردانی کرد.

پس از آن، ویکتور اناتولیوسچ کاکشارف طی سخنانی، گفت: افتتاح این مرکز به توسعه روابط فی مابین دانشگاه فدرال اورال و دانشگاه‌های ایران از جمله دانشگاه تهران و دانشگاه ابن سینا در همدان کمک خواهد کرد.

بنابر اعلام این خبر، دانشگاه فدرال اورال واقع در شهر یکاترین بورگ با 35 هزار داشنجو یکی از مراکز مهم و معتبر دانشگاهی در روسیه است که با افتتاح مرکز ایرانشناسی و زبان فارسی در توسعه و شناخت صحیح از زبان، تاریخ و فرهنگ ایران و ارتقاء سطح دانشجویان و علاقه‌مندان به این حوزه تأثیر بسزایی خواهد داشت.

 

پایان خبر/


نظر شما :