بررسی شیوه‌های نوین آموزش زبان فارسی در روسیه

۲۵ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۷:۵۴ کد : ۴۴۸ رویدادهای پیش رو
تعداد بازدید:۳۱۹
به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، شیوه‌های نوین آموزش زبان فارسی در روسیه تبیین و بررسی شد.
بررسی شیوه‌های نوین آموزش زبان فارسی در روسیه

به همت  رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، شیوه‌های نوین آموزش زبان فارسی در روسیه تبیین و بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، نشست تخصصی بررسی شیوه‌های نوین آموزش زبان فارسی طی روز گذشته، 24 فروردین‌ماه با هدف افزایش مهارت اساتید زبان فارسی به همت  رایزنی فرهنگی ایران در مسکو برگزار شد.

در ابتدای این نشست، وفایی، استاد زبان و ادبیات فارسی و عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی(ره) طی سخنانی، در جمع اساتید زبان فارسی انستیتو آسیا و افریقا به بیان مباحثی در خصوص توسعه زبان فارسی و تکمیل این زبان در ساختار و واژگان جدید پرداخت.

وی با اشاره به روش تدریس زبان فارسی به غیر فارسی‌زبانان و پژوهش در این حوزه، گفت: از میان کتاب‌هایی که برای آموزش زبان در ایران منتشر شده، اثر «صفارمقدم» به عنوان یکی از روش‌های  صحیح در آموزش زبان فارسی مطرح است.

در ادامه، طرح پرسش و پاسخ پیرامون نحوه تدریس و منابع مورد نیاز آموزش زبان فارسی، میان استاد و شرکت‌کنندگان حاضر در جلسه اجرا شد.

بنابر اعلام این خبر، در این نشست تخصصی نخبگان دانشجو و اساتید جوان بخش‌های زبان فارسی در دانشگاه‌های مسکو و همچنین، پالیشوک، استاد دانشگاه زبان‌شناسی مسکو، ایوانف، استاد انستیتو کشورهای آسیا و آفریقا و خانم ناتالیا پاتاپوا، از اساتید متبحر با هماهنگی مرکز زبان فارسی رایزنی فرهنگی ایران حضور یافتند.

 

انتهای پیام/


نظر شما :