آغاز هشتادوپنجمین دوره آموزش زبان فارسی در سوریه

۲۵ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۷:۳۶ کد : ۴۴۶ رویدادهای پیش رو
تعداد بازدید:۲۸۵
رایزنی فرهنگی ایران دردمشق، هشتاد‌وپنجمین دوره آموزش زبان فارسی را طی مراسمی در سالن مرکز ایران‌شناسی رایزنی فرهنگی کشورمان، آغاز کرد.
آغاز هشتادوپنجمین دوره آموزش زبان فارسی در سوریه

رایزنی فرهنگی ایران دردمشق، هشتاد‌وپنجمین دوره آموزش زبان فارسی را طی مراسمی در سالن مرکز ایران‌شناسی رایزنی فرهنگی کشورمان، آغاز کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، برنامه آیین گشایش این دوره با حضور و سخنرانی مصطفی رنجبرشیرازی، رایزن فرهنگی و انور حبیبی وابسته فرهنگی کشورمان در سوریه، ارمکان، مسئول دبیرخانه گسترش زبان فارسی در رایزنی فرهنگی ایران، آلما المحمد، پژوهشگر روشندل و متخصص در ادبیات فارسی، جمعی از فرهیختگان و اساتید و دانشجویان زبان و ادبیات فارسی و سایر علاقمندان به فرهنگ و ادب فارسی، برگزار کرد.

در ابتدای این مراسم رایزن فرهنگی کشورمان بر ضرورت آغاز کار با ذکر خدا تأکید و افتتاح دوره جدید فارسی را اعلام کرد.

در ادامه تعدادی از فارسی‌آموزان زبان فارسی در سخنانی ضمن قدردانی از برگزاری این دوره‌های آموزشی، برخی از اشعار شاعران بزرگ ایران را با زبان شیرین فارسی خوانش کردند.

همچنین ابتسام صندوق، دانش‌آموز زبان و ادبیات فارسی مرحله دوم آموزش زبان فارسی، درباره عمر خیام، شاعر نامی ایران سخن گفت و برخی از اشعار وی را به زبان فارسی، دکلمه کرد. همچنین عبیر عوده، از فارسی‌آموزان رایزنی فرهنگی ایران هم درباره سینمای ایران و جایگاه جهانی آن سخنرانی کرد. می هاشم، رغد صندوق، رحیق عید و بشیر کنایسی، از دیگر فارسی‌آموزان رایزنی فرهنگی ایران در سوریه هم به خوانش اشعاری از شاعران بزرگ ایران پرداختند.

بنا بر اعلام این خبر، دوره‌های آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی ایران در سوریه، هر ساله با آغاز هر فصل از سال در 4 مرحله و در 8 سطح تدریس می‌شود. دوره‌های آموزش زبان فارسی عبارتند از: دوره‌های مقدماتی، متوسطه، پیشرفته (مخصوص گفت‌وگو و مکالمه) و تکمیلی، است.

علیرغم شرایط بحرانی در سوریه، مجموع فارسی‌آموزان این دوره به بیش از 130 نفر رسیده است. ثبت‌نام‌کنندگان در این دوره، از کشورهای مختلفی همچون الجزایر، تونس، اردن، لبنان، فلسطین، عراق، افغانستان، سوریه و ایرانیان مقیم این کشور هستند.

بیشتر دواطلبان فارسی‌آموز از فرهیختگان هستند و از نظر تحصیلات در سطح عالی قرار دارند؛ از جمله دانشجویان، مهندسان، پزشکان، روزنامه‌نگاران و دانشجویان دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری.

 

انتهای پیام/


نظر شما :