پایان دوره زمستانی کلاس‌های زبان فارسی در ارزروم ترکیه

۲۴ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۳:۲۶ کد : ۴۲۶ رویدادهای پیش رو
تعداد بازدید:۳۶۵
دوره زمستانی کلاس‌های زبان و ادبیات فارسی به همت وابستگی فرهنگی ایران در ارزروم، پایان یافت.

دوره زمستانی کلاس‌های زبان و ادبیات فارسی به همت وابستگی فرهنگی ایران در ارزروم، پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، به همت وابستگی فرهنگی ایران در ارزروم، دوره زمستانی کلاس‌های آزاد آموزش زبان و ادبیات فارسی به منظور تقویت بنیه علمی و ارتقاء سطح علمی دانشجویان رشته زبان و ادبیات فارسی و همچنین، اساتید و دانشجویان علاقه‌مند به فرهنگ و زبان ایرانی در رشته‌های مختلف تحصیلی در 3 مقطع ابتدایی، متوسط و پیشرفته به پایان رسید.

هم اکنون دانشجویان رشته‌های زبان و ادبیات فارسی، زبان عثمانی، الهیات، فلسفه و زبان و ادبیات ترکی و ... که در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل هستند، ثبت نام کرده‌اند.

علاوه‌بر آن، تعدادی از اساتید دانشکده‌های مختلف و همچنین، مرکز آموزش نیروهای انتظامی ارزروم، تعدادی از پرسنل اداره اتباع خارجی نیز در این دوره حضور داشتند.

از برنامه‌های دیگر این نمایندگی، برگزاری کلاس‌های Y.D.S فارسی است که این آزمون یکی از آزمون‌های معتبر زبان خارجی وزارت علوم ترکیه محسوب می‌شود؛ در واقع به عنوان یکی از پتانسیل‌های تقاضا برای شرکت در کلاس‌های زبان و ادبیات فارسی است.

بنابر اعلام این خبر، تدریس این کلاس‌ها توسط صابر امامی، استاد اعزامی زبان و ادبیات فارسی از وزارت علوم انجام می‌گیرد. آغاز دوره بهاری و نیز شروع هفته زبان و ادبیات فارسی با آغاز نوروز و سال جدید از جمله برنامه‌های نمایندگی فرهنگی کشورمان است.

 

انتهای پیام/


نظر شما :