اختتام دوره آموزش زبان فارسی در الجزایر

۲۲ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۳:۱۲ کد : ۴۲۳ رویدادهای پیش رو
تعداد بازدید:۱۹۰
ترم اول دوره آموزش زبان فارسیِ مرکز آموزش فشرده زبان‌های دانشگاه الجزایر به پایان رسید.
اختتام دوره آموزش زبان فارسی در الجزایر

ترم اول دوره آموزش زبان فارسیِ مرکز آموزش فشرده زبان‌های دانشگاه الجزایر به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، آیین اختتامیه ترم اول دوره آموزش زبان فارسی مرکز آموزش فشرده زبان‌های دانشگاه الجزایر 2 واقع در منطقه بنی مسوس غرب الجزیره با حضور سید عبدالامیر موسوی‌بدر، رایزن فرهنگی ایران در الجزایر، خانم شریفه غطاس، مدیر مرکز زبان‌ها و خانم گیدوم، معاون بین‌المل دانشگاه و همچنین، اساتید و دانشجویان در محل سالن مرکز زبان‌ها برگزار شد.

این مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید و بازدید از نمایشگاه ایران‌شناسی آغاز، سپس نسبت به اهمیت آشنایی با تمدن و فرهنگ ایرانی و ویژگی‌های زبان و ادبیات فارسی تأکید شد.

موسوی‌بدر، رایزن فرهنگی ایران طی سخنانی ضمن تقدیر از مدیر مرکز، معاون دانشگاه، استاد زبان فارسی و داشجویان، بر اهمیت آشنایی با فرهنگ و تمدن دیرینه ایران تأکید کرد.

وی فراگیری زبان شیرین فارسی با توجه به گسترش روابط دو کشور و اجرای پروژه‌های بزرگ علمی، فرهنگی، صنعتی، عمرانی، کشاورزی و ... در الجزایر را مهم و برای دانشجویان مفید دانست.

موسوی‌بدر در ادامه یادآور شد: در آینده، افرادی که مسلط به زبان فارسی هستند مورد توجه مسئولان دو کشور و صاحبان پروژه‌ها خواهند بود.

بنابر اعلام این خبر، در این مراسم پس از برگزاری مسابقات شفاهی در مورد فرهنگ و تمدن ایرانی، تعداد 7 نفر از دانشجویان جوایزی به رسم یادبود دریافت کردند.

انتهای پیام/


نظر شما :