پایان دوره آموزش الفبای فارسی در شهرستان اشت تاجیکستان

۲۲ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۳:۳۰ کد : ۴۲۲ رویدادهای پیش رو
تعداد بازدید:۳۰۲
نخستین دوره آموزش الفبای نیاکان (خط فارسی) با همکاری وابستگی فرهنگی ایران در مدرسه شماره 62 روستای شادابه شهرستان اشت خجند پایان یافت.
پایان دوره آموزش الفبای فارسی در شهرستان اشت تاجیکستان

نخستین دوره آموزش الفبای نیاکان (خط فارسی) با همکاری وابستگی فرهنگی ایران در مدرسه شماره 62 روستای شادابه شهرستان اشت  خجند پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، نخستین دوره آموزش الفبای نیاکان (خط فارسی) ویژه کودکان و نوجوانان در مدرسه شماره 62 روستای شادابه شهرستان اشت که با همکاری وابستگی فرهنگی ایران در خجند برپا شده بود، با اهدای گواهینامه به دانش‌آموختگان به پایان رسید.

در این مر اسم، بشارت علی‌اوه، رییس مدرسه شماره 62 روستای شادابه شهر اشت از وابستگی فرهنگی ایران در خجند برای همکاری در تشکیل این دوره آموزشی قدردانی کرد.

وی در سخنان خود، خطاب به دانش‌آموزان تأکید کرد: یادگیری الفبای فارسی به شما امکان می‌دهد با گذشته پرافتخار خویش آشنا شده و آثار رودکی، فردوسی، حافظ، سعدی، جامی و دیگران را که اصالتاً با  الفبای فارسی نوشته شده و حامل مجموعه قابل توجهی از میراث بشری است، مطالعه کنید.

پس از آن، محفوظه یولداش اوه، مربی این دوره آموزشی طی سخنانی، گفت: نتیجه سنجش پایان دوره نشان داده است که اکثریت شما با خط نیاکان خود به خوبی آشنا شده‌اید که این عمل بسیار شایسته تحسین بوده و امید است در آینده نیز با تمرین و تکرار، مهارت را تکمیل کنید.

در ادامه این مراسم، دانش‌آموزان به اجرای برنامه‌های مختلف از قبیل قرائت شعر و نثر از آثار سعدی و حافظ و دیگر بزرگان ادبیات فارسی پرداختند.

بنابر اعلام این خبر، این مراسم همراه با اعطای گواهینامه و کتاب داستان‌های شاهنامه به بهترین دانش‌آموزان این دوره آموزشی و قبولشدگان آزمون پایان دوره از سوی نماینده وابستگی فرهنگی ایران در خجند پایان یافت.

گفتنی است، دوره مقدماتی آموزش الفبای نیاکان با همکاری این مدرسه طی سه ماه با شرکت 43 نفر از کودکان و نوجوانان در دو کلاس برگزار ‌شد. در این دوره دانش‌آموزان هر هفته در دو جلسه دو ساعته با استفاده از کتاب‌های الفبای نیاکان وزارت معارف تاجیکستان، بوستان و گلستان سعدی و کتاب‌های داستانی کودکان و نوجوانان چاپ شده در ایران، با الفبای فارسی و شیوه نگارش و خواندن آن آشنا ‌شدند. در این راستا، دوره جدید سه ماهه آموزش الفبای فارسی برای دانش‌آموزان این مدرسه آغاز شد.

انتهای پیام/


نظر شما :