آغاز دوره آموزش الفبای فارسی در شهر مستچاه تاجیکستان

۱۶ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۸:۳۲ کد : ۴۱۴ رویدادهای پیش رو
تعداد بازدید:۲۱۷
دوره سه ماهه آموزش خط فارسی ویژه کودکان و نوجوانان با حمایت وابستگی فرهنگی ایران در شهرستان مستچاه تاجیکستان آغاز شد.
آغاز دوره آموزش الفبای فارسی در شهر مستچاه تاجیکستان

دوره سه ماهه آموزش خط فارسی ویژه کودکان و نوجوانان با حمایت وابستگی فرهنگی ایران در شهرستان مستچاه تاجیکستان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، دوره سه ماهه آموزش خط فارسی ویژه کودکان و نوجوانان با حمایت وابستگی فرهنگی ایران در محل مدرسه میانه شماره 17 شهرستان مستچاه آغاز شده است و براساس زمان‌بندی از پیش تعیین شده، ادامه دارد.

مسعود احمدوند، وابسته فرهنگی کشورمان در خجند ضمن بازدید از یکی از کلاس‌های این دوره اشتیاق نسل نوررس تاجیکستان برای یادگیری خط نیاکان را بسیار ارزشمند دانست و از فارسی‌آموزان درخواست کرد با مطالعه مستمر و کوشش و تلاش برای افزایش مهارت خود، آتش این اشتیاق را همواره گرم نگه دارند.

وی طی سخنانی، افزود: زبان و خط فارسی برای ما فارس‌زبانان مانند آیینه‌ای است که با نگریستن در آن می‌توانیم هویت، تاریخ، فرهنگ و هنر پرشکوه خودمان را مشاهده کنیم. ضروری است که ما به عنوان وارثان این تمدن نگذاریم گرد و غباری بر چهره این آیینه درخشان بنشیند.

میرزا لطیف عادل‌اف، استاد این دوره آموزشی توضیحاتی در خصوص شیوه آموزش خط فارسی و پیشرفت دانش‌آموزان ارائه و از وابستگی فرهنگی ایران در خجند برای حمایت از برپایی دوره‌های الفبای نیاکان در این مدرسه قدردانی کرد و گفت: آشنایی با حرف‌های خط فارسی، روش نگارش حروف‌ منفصله و متصله، شیوه صحیح خواندن و نوشتن از جمله موضوعاتی است که در این دوره سه ماهه به دانش‌آموزان یاد داده می‌شود.

در ادامه این مراسم، برخی از دانش‌آموزان با حضور در پای تخته کلاس، واژه‌ها و جملاتی را که آموخته بودند به خط فارسی نوشتند.

بنابر اعلام این خبر، دوره مقدماتی آموزش الفبای نیاکان طی سه ماه با شرکت 36 نفر از دانش‌آموزان کلاس‌های ابتدایی در دو کلاس برپا می‌شود و فارسی‌آموزان هر هفته در دو جلسه دو ساعته با استفاده از کتاب‌های الفبای نیاکان وزارت معارف تاجیکستان، بوستان و گلستان سعدی، کتاب‌های داستانی کودکان و نوجوانان چاپ شده در ایران با الفبای فارسی و شیوه نگارش و خواندن آن آشنا می‌شوند.

انتهای پیام/


نظر شما :