به همت روابط عمومی بنیاد سعدی منتشر شد؛

بیست و دومین «ماهنامه خبری آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان»

۱۰ مهر ۱۴۰۱ | ۱۳:۵۶ کد : ۴۱۰۱ اخبار بنیاد سعدی
تعداد بازدید:۱۳۹
بیست و دومین «ماهنامه خبری آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان» با عناوین «اخبار بنیاد سعدی»، «آموزش زبان فارسی در جهان» و «بنیاد سعدی در رسانه‌ها» مربوط به مرداد و شهریور ۱۴۰۱ منتشر شد.
بیست و دومین «ماهنامه خبری آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان»

بیست و دومین «ماهنامه خبری آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان» با عناوین «اخبار بنیاد سعدی»، «آموزش زبان فارسی در جهان» و «بنیاد سعدی در رسانه‌ها» مربوط به مرداد و شهریور ۱۴۰۱ منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، علاقه‌مندان به رویدادهای زبان فارسی در جهان می‌توانند با کلیک روی لینک کوتاه، خبر اصلی را به صورت کامل روی وبگاه مشاهده کنند و همچنین نسخه الکترونیک آن را که به صورت گسترده بازنشر می‌شود، بخوانند. در بیست و دومین شماره ماهنامه بنیاد سعدی شاهد اخباری به شرح زیر هستید:

در بخش اخبار بنیاد سعدی با عناوینی همچون: نشست مشترک بنیاد سعدی با رایزنان فرهنگی ایران در خارج از کشور، آغاز ثبت نام دوره برخط فارسی آموزی ویژه کودکانِ ایرانی مقیم خارج از کشور، مراسم تکریم از معاون سابق و معارفه معاون جدید آموزش و پژوهش بنیاد سعدی، حضور بنیاد سعدی در نمایشگاه محصولات فرهنگی صادرات محور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، تسهیل آموزش و گسترش زبان فارسی در هندوستان دغدغه اصلی‌ام است، مأموریت خاص بنیاد سعدی آموزش زبان فارسی به فرزندان ایرانیان خارج از کشور است، تداوم مجموعه کلاس‌های فن بیان و سخنوری بنیاد سعدی، بررسی ظرفیت‌های آموزشی و پژوهشی بنیاد سعدی، چاپ کتاب‌‌های «طوطی» و «شیراز» ویژه آموزش فارسی برای مدارس هند و لبنان، برگزاری نشست مجازی توسعه همکاری بنیاد سعدی و نمایندگی فرهنگی ایران در عراق و… روبه‌رو هستیم.

در بخش آموزش زبان فارسی در جهان نیز عناوین متنوعی آمده است که عبارتند از: شرکت فارسی‌آموزان ترکمنی در آزمون شفاهی زبان فارسی، شرکت زبان‌آموزان پاکستانی در آزمون میان دوره زبان فارسی، دوره آموزش زبان فارسی در دانشگاه گیفت پاکستان، آمادگی دانشگاه توران آستانا برای راه اندازی اتاق ایران‌شناسی، لزوم ایجاد کرسی زبان و ادبیات فارسی در دانشکده دکن پونای هند، بازدید از دانشکده زبان و گروه ادبیات فارسی دانشگاه کوفه، دوره‌های آموزش کوتاه مدت زبان و ادبیات فارسی در دانشکده کالسکار بمبئی برگزار می‌شود و نقالی و شاهنامه خوانی کودکان در آلمان

عناوین بنیاد سعدی در رسانه‌ها نیز عبارتند از: قصد تصدی گری نداریم (ایسنا)، معاون جدید آموزش بنیاد سعدی معرفی شد (ایبنا)، پیام تسلیت حداد عادل برای درگذشت سیدمحمد اکرم اکرام (ایسنا)، زبان فارسی ابزار قدرتمند دیپلماسی عمومی است (ایرنا)، چاپ کتاب‌‌های «طوطی» و «شیراز» ویژه آموزش فارسی برای مدارس هند و لبنان (روزنامه عصر ایرانیان) و...

در بخش معرفی نیز پیکره زبان‌آموز بین‌‌المللی بنیاد سعدی معرفی شده است و مربوط به مجموعه داده‌های زبانی تولیدشده توسط کسانی است که در حال یادگیری یک زبان هستند. به کمک پیکره‌های زبان‌آموز می‌توان روند یادگیری یک زبان را شناسایی کرد و برای آموزش بهتر آن زبان برنامه‌ریزی کرد. نرم‌افزار پیکره زبان‌آموز بنیاد سعدی، نرم‌افزاری تحت وب است که در آن می‌توان متون فارسی‌آموزان را از سطح آوایی تا نحوی برچسب‌گذاری کرد و بر اساس پارامترهای مختلف در آن به جست‌وجو پرداخت.

گفتنی است، این ماهنامه با سردبیری سمیرا یافتیان مدیر روابط عمومی بنیاد سعدی، هیأت تحریریه: نسرین بختیاری، طراحی و صفحه‌آرایی: صدیقه بابوی منتشر شده و نسخه الکترونیکی آن از اینجا قابل دانلود است.

پایان خبر / ‏


کلید واژه ها: ماهنامه خبری بنیاد سعدی ماهنامه بنیاد سعدی ماهنامه بنیادسعدی بنیاد سعدی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان آموزش زبان فارسی در جهان


نظر شما :